Земјотрес во Грција, на островот Закинтос

Денес, во 13ч на островот Закинтос во Грција е регистриран земјотрес со јачина од 3,9 степена според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил на морското дно североисточно од островот.

Материјални штети и човечки жртви сега за сега не се пријавени!

 

2 Shares