Вкусна торта од портокали и чоколадо

Сочен, чоколаден бисквит и лесен крем со вкус на портокал… Совршена комбинација за уживање во секој залак

Состојки:

Чоколаден бисквит:

– 4 јајца
– 150 гр шеќер
– 50 гр чоколадо во прав
– 50 гр какао во прав
– 150 мл топла вода
– 100 мл масло
– 60 гр меко брашно
– 1 лажичка прашок за пециво

Крем од портокали:

– 1 литар свежо исцеден сок од портокал
– изрендада кора од 2 поголеми портокали
– 200 гр шеќер
– 130 гр густин
– 200 мл слатка павлака

Сируп од портокал:

– 100 мл свежо исцеден сок од портокал
– 100 гр шеќер

Декорација:
– 300 мл слатка павлака
– Изрендано чоколадо, парчиња од портокал

Припрема:

Во садот, измешајте ги какаото, чоколадото во прав и топлата вода. Оставете го настрана. Жолчките измешајте ги со шеќерот, па додадете го маслото и мешавината од чоколадото и какаото. Додајте на белките од јајцата малку сол и измешајте ги во цврст снег.

Додајте го брашното во чоколадната смеса со прашокот за пециво и белките од јајцата. Сето ова лесно измешајте го додека не добиете изедначена мешавина. Истурете ја смесата во калап за торти (28 см). Печете го бисквитот 15-20 минути на 180 ° C, со чепкалка проверете дали е печен.

Додека бисквитот се пече, подгответе го преливот. Свежо цедениот сок од портокал истурете го без ситните парчиња, промешајте го со шеќерот и кратко сварете го, 2-3 минути. Посипете го врз бисквитите топлиот сируп од портокал и шеќер.

За 1 литар сок ќе ви требаат околу 10 поголеми портокали. Посипете го свежо исцедениот сок од портокал за да ја отстраните пулпата. Измешајте мал дел од сокот со тенка портокалова кора, шеќер, густин.

Добро измешајте за да се отстранат сите грутки. Загрејте го остатокот од сокот до вриење, додадете ја подготвената мешавина и варете го на тивок оган додека не добиете густ крем. Преместете го кремот во садот за мешање, покријте ја површината со проѕирна фолија и оставете го да се олади.

Измешајте го оладениот крем со слатката павлака. Нанесете го кремот на оладениот бисквит, а со слатката павлака премачкајте го врвот. Ставете ја тортата во калапот и оставете ја во текот на ноќта со обрачот, така што кремот да биде цврсто компресиран.

14 Shares