Видео: Инстаграм Ѕвезда изгуби контрола над Ламборџини во нелегална трка и уби возач на Шкода

Добро познат инфлуенсер беше уапсен во Германија откако со неговиот Lamborghini Aventador S удри во Шкода и го уби возачот за време на нелегална улична трка.

Таа ужасна несреќа се случи минатата недела на делот од Auto66 A66 во близина на германскиот град Хофхајм.

Ова е познатиот инфлуенсер кој го возеше Ламборџинито

 

View this post on Instagram

 

🚘 😌

A post shared by Navid 🇩🇪🇮🇷 (@navid.alpha) on

Зад воланот на зелениот Lamborghini Aventador S беше Инстаграм инфлуенсерот Навид Алфа, кој има над милион следбеници на таа популарна мрежа.

Германски „Билд“ објави дека возачот на „Авентадор С“ изгубил контрола над италијанскиот егзотик и удрил во заштитната ограда пред да удри во „Шкода“ и „Опел“.

Веднаш по судирот, Ламборџини и Шкода се запалија и додека Навид Алфа успеа да излезе од Ламборџини, возачот на Шкода немаше толку среќа и трагично почина на местото на несреќата.

Видеото направено непосредно пред несреќата покажува како инфлуенсерот забрзува по автопатот во неговиот зелен Авентадор, проследен со бел Авентадор Роудстер и Порше 911 ГТ3 во дивјачки потег низ неколку ленти.

Инфлуенсерот по судирот бил пренесен во блиската и во моментов е во полициски притвор. Исто така, 26-годишниот возач на Порше беше уапсен непосредно по несреќата, но истражителите сè уште трагаат по возачот на друго Ламборџини кој учествуваше во трката.

Корисникот на Инстаграм беше среќен што сподели разни видеа од него и зелениот Авентадор С на својот профил, вклучително и една „приказна“ каде вози со едната рака и снима брзина од 200 км на час со другиот мобилен телефон.

1 Shares