(ВИДЕО) Две пријателки покажаа како изгледа истата облека на две различни типа на тело

Модната индустрија наметнува немилосрдни стандарди, кои се нереални и честопати ги принудуваат девојките да гладуваат за да се вклопат во најмал број заради убавината.

Десниот модел Дениз Мерцедес започна предизвик на социјалната мрежа ТикТок наречен ‘Style not size’ и во друштво на пријателката Мари Кастеланос носи иста облека од различни големини за да покаже дека убавината доаѓа во сите форми.

Погледнете ги видеата:

 

 

View this post on Instagram

 

Style, not Size 💕 Shop the link on my bio for these looks!! Which one is your fav swimsuit? #stylenotsize

A post shared by Denise Mercedes 🇩🇴 (@denisemmercedes) on

1 Shares