Ви ја откриваме тајната за совршен и сензуален стриптиз. Прочитајте!

Најважно е да се изведе стриптиз без брзање, со многу секси движења, па дури и повеќе сензуален танц. Покажете му дел од телото на партнерот, па покријте го повторно, направете го тоа како да се срамите, вели Морган

Практикувајте безбеден секс, но бидете сигурни дека ќе го зачините со игри за добро да се забавувате, вели авторката на книгата.

– Како да бидете немирни? За почеток уживајте во сексот.

Оставете го светлото запалено и пробајте многу различни пози. Кажете му на вашиот партнер што ви се допаѓа и што би сакале да испробате”, вели Морган. Таа сака да ги охрабри луѓето да имаат секс со врзани очи.

– Вие нема да знаете кога вашиот партнер ќе ве допре и со што.

Тоа може да биде со кармини, пердуви, коцки мраз или нешто друго, а возбудливо е да се сконцентрирате на другите сетила како би уживале – вели авторката и додава дека стриптизот е одлична идеја.

– Најважно е да не се брзате.

Полека соблекувајте се, покажете му дел од телото на партнерот, па покријте го повторно, направете го тоа како да се срамите. Обидете се да завземете секси пози и заводливо да го гледате партнерот и повремено лижете ги усните, удрете се нежно по задникот и намигнете му.

Исто така, предлага интересна игра за парови кои сакаат креативен секс.

– Целта е да имате секс низ целиот дом.

Во секоја соба изберете едно нешто со што ќе си играте. Користете имагинација! Сексот на масата не се брои. Во кујната ова не би требало да биде проблем, бидејќи можете да ги користите коцките мраз да се возбудувате, стопено чоколадо кое може да го лижете едни со други… – вели Морган.

2 Shares