Вашиот Хороскоп за 30-11-2020

ОВЕН (21.03.-20.04.)

ЉУБОВ: Ќе се двоумите дали да излезете на некое привлечно место или да останете дома и да уживате во пријатна вечера заедно. И едното и другото се добри.
КАРИЕРА: Вашиот стил на работа е веќе препознатлив за секого, но сега другите ќе ве прашаат за совет и водство. Помогни им.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не ви треба совет, знаете каде одите.

БИК (21.04.-20.05.)

ЉУБОВ: Идеализам, имагинација и провокации – сето ова е можно што ќе го доживеете денес. Почекај.
КАРИЕРА: Без оглед какви грешки сте направиле, денес тие ќе го препознаат и нагласат доброто што исто така сте го направиле.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не критикувајте ги другите, погледнете се себе си.

БЛИЗНАЦИ (21.05.-20.06.)

ЉУБОВ: Некои ќе флертуваат со личност која едноставно не е од нивниот ранг. Тоа ќе биде вистинска утопија за обете страни.
КАРИЕРА: Може да бидете среќни што некој од вашите соработници гледа низ прстите. Во исто време, вашите критичари не спијат.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Треба да се компонирате сами.

РАК (21.06.-20.07.)

ЉУБОВ: Како одминува денот, сите маски полека ќе паѓаат, а вие ќе бидете многу среќни затоа што по природа сте отворени.
КАРИЕРА: Со такт и дипломатија, може да постигнете вреден договор со шефовите. Без такт може да има надминување.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете мудри.

ЛАВ (21.07.-21.08.)

ЉУБОВ: Може да излезете денес и да се забавувате. Нема да биде сензација, но ритамот на социјалниот и приватниот живот е поволен.
КАРИЕРА: Периодот започнува кога нема да ги држите конците во ваши раце, затоа бидете подготвени за тоа.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Размислувате за диета.

ДЕВИЦА (22.08.-22.09.)

ЉУБОВ: Ќе бидете фокусирани на саканата личност и ќе се стремите да му угодувате на секој начин. Сепак, не заборавајте се.
КАРИЕРА: Можеби некои други сега се центар на настани на работа, но вие продолжувате да ја работите својата работа во тишина и мир.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не очекувајте чуда.

ВАГА (23.09.-22.10.)

ЉУБОВ: Заведувањето ќе биде вашето секојдневно хоби, а денес малку ќе ја надмудрите другата страна.
КАРИЕРА: Веројатно ќе излезете со интересна идеја од вашата глава. Сепак, мора да препознаете на кого треба да се изложува.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Мали грижи што минуваат.

ШКОРПИЈА (23.10.-22.11.)

ЉУБОВ: Не сонувајте премногу за да не избега принцот (принцезата) на вашиот коњ. Наместо тоа, држете ги очите ширум отворени.
КАРИЕРА: Вашата потреба за слобода ќе зајакне денес и како одминува работното време, така ќе работите сè помалку.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Подобро да трчате отколку да озборувате.

СТРЕЛЕЦ (23.11.-21.12.)

ЉУБОВ: Колку и да се трудите денес, ќе се чувствувате празнично во вашата душа, а вашиот љубовен живот ќе биде нејасен.
КАРИЕРА: Пред вас се многу нови задачи. Ќе мора да работите сè повеќе и повеќе. Најдобро е да го прифатите ова веднаш.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Држете се до вашите принципи.

ЈАРЕЦ (22.12.-20.01.)

ЉУБОВ: Ќе бидете малку лути што другата страна не ве разбира и не разбира, но тоа е само резултат на вашите преголеми очекувања.
КАРИЕРА: Ако подобро разгледате што се случува околу вас на работа, ќе најдете многу причини за задоволство.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Подготвени сте за деловно дејствување.

ВОДОЛИЈА (21.01.-19.02.)

ЉУБОВ: Ќе работите на комуникација со саканата личност. Ова ќе ја подобри вашата врска уште повеќе.
КАРИЕРА: Кога станува збор за деловни односи, денес некои работи целосно седат и си доаѓаат на свое место.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Покажете што знаете.

РИБИ (20.02.-20.03.)

ЉУБОВ: Во случај да се сомневате во себе, погледнете назад и погледнете ги оние околу вас. Преку нив ќе видите дека сè е во ред.
КАРИЕРА: Тие го ценат вашиот напор, но вие сте на работ на нови анализи и можни залихи. Почнувате да ги гледате резултатите.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе имате чудни соништа.

2 Shares