Топло чоколадо: Рецепт за напиток кој ќе ги растера сивите есенски облаци

Омилен напиток во есенските и зимските денови за голем број е топлото чоколадо, а покрај задоволството на непцето, неколку голтки од оваа кремаста слатка ќе обезбедат заштита против кардиоваскуларниот систем, ја ублажуваат кашлицата и ги смируваат стомачните проблеми.

Причините за чаша топло чоколадо се исто толку импресивни, како и рецептите каде што врвните научници го користат најквалитетното чоколадо, додека додатоците како цимет, чили или ѓумбир се добредојдени ако сакате да ја зајакнете лековитата нота за сладок апетит.

СОСТОЈКИ ЗА ТОПЛО ЧОКОЛАДО:

– 150 гр чоколада со 60% какао
– 200 мл полномасно млеко
– 200 мл слатка павлака
– една мала лажица кафеав шеќер
– малку сол
– по желба малку цимет

ПРИПРЕМА:

1. Чоколадото исечете го на што поситни парчиња. Измешајте го млекото и слатката павлака и истурете во тенџере и ставете го да се готви на средна топлина.

2. Штом смесата ќе проврие, истурете ја преку сецканата чоколада и мешајте додека не се добие густа кремаста смеса, доколку ви се појават грутки, нежно искршете ги со шпатула.

3. На крајот, додадете премногу малку сол што ќе го подобри вкусот на чоколадата и малку цимет по желба.

Совет: Наместо цимет во топлото чоколадо, додадете малку морско оревче, рендан свеж ѓумбир или чили во прав.

35 Shares