Таа беше една од најсексапилните жени на светот, а одеднаш стана непрепознатлива

Неодамна, таа беше уловена од папараците како шета низ населбата и ужива во палачинки. Облечена во црно од глава до пети, таа се обиде да биде целосно незабележителна, но фотографите ја препознаа и покрај нејзините темни очила и неуредна фризура.

 

Кога ја започна својата кариера како модел и водителка, Кели Брук беше значително послаба, а магазинот FHM ја прогласи за најсекси жена на светот, но во текот на овие девет години откако е во светот на шоубизнисот, Кели се здебели многу.

Поранешната манекенка пред неколку месеци зборуваше и за тоа како се чувствува кога станува мета на омраза на Интернет затоа што повеќе не изгледа како да имала кога имала 20 години.

– Ме гледаат како дебела девојка на 40 години и не ме прифаќаат како таква. Смешно ми е. Луѓето растат, стануваат поголеми, се менуваат, тоа се случува цело време “, рече Брук.

Кели ги прикрива своите облини и килограми, но призна и дека е мрзлива и опуштена, што резултира со дебелеење. Сепак, по укажување од своето момче Џереми Парис, таа реши да изгуби неколку килограми.

– Откако сите ме предупредија за прекумерна тежина, почнав сериозно да размислувам што можам да направам во врска со тоа, рече таа и додаде: – Станав мрзлива и опуштена – призна таа.

Реков дека нејзините слаби фази главно се резултат на депресивни фази во кои таа не беше задоволна од животот и се чувствуваше подобро со прекумерна тежина.

 

Не сакаше да изгуби многу килограми, бидејќи нејзината цел беше да ги задржи своите облини што честопати гордо ги покажува.

2 Shares