Сурфал по порнографски сајтови и здогледал видео од сопругата!

Некој во коментарите на Фејсбук напиша дека порнографската страница била соборена поради преоптеретеност, бидејќи мажите ги барале своите сопруги, а сопругите сами себе.

Секс-скандалот кој Бихаќ го тресе овие денови би можел да заврши со апсењето на Сабахудин Блажевиќ, поранешен реномиран претприемач, кој е осомничен за снимање на својата сексуална партнерка без дозвола и објавување снимки на веб-страниците за порнографски содржини, пишува Дневни Аваз.

Скандалот завршил кога еден човек од Бихаќ по сурфањето на порно сајтови, испаднало видео од неговата сопруга во секс-поза со Блажевиќ. Тоа, наводно, не е единствената снимка, Блажевиќ објавил најмалку осум снимки со различни партнерки, кои сите тие објавија дека поднеле тужба.

Оштетениот сопруг, на други снимки, ја препознал сограѓанката и ја информирал за она што го нашол, а таа го пријавила Блажевиќ во полиција.

– Снимките денес ќе одат во Бихаќ, бидејќи ова е придружна документација побарана од Обвинителството на УСК. Ќе биде испратени по курир. Постојат многу од овие снимки. Обвинителството не сакаше да ги објави, а јас го направив тоа како адвокат – изјави правникот на еден од обвинителките, Анел Куртовиќ.

– Ние ќе поднесеме жалба против хотелот Цазин, бидејќи тие со нив ја инсталирале камерата во просториите. Мојот клиент не е единствената жртва. Има премногу снимки. Угледни девојки и жени се во прашање, дури и факултетски асистентки – рече Куртовиќ за Дневни Аваз.

Ја уценувал партнерката.

Блажевиќ ја измамил својата партнерка ветувајќи и работа. Според неофицијални информации, Блажевиќ, кој бил во брак, некои девојки и жени ги уценувал дека ќе ги сносат последиците ако прекинат со него, а многумина се сомневаат дека секс-видеата ги продавал на порнографските сајтови.

Секс скандалот подигна огромна прашина на социјалните мрежи, па некој во коментарите на Фејсбук напиша дека порнографската страница била соборена поради преоптеретеност, бидејќи мажите ги барале своите сопруги, а сопругите сами себе.

Претприемачот Сабахудин Блажевиќ е роден во Високо, а во последните неколку години живеел во Бихаќ, каде што со помош на персоналот на СДА, првенствено со Амир Авдиќ, потпретседателот на Кантонскиот комитет на СДА, со кој исто така има пријателски односи, го остварил вртоглавиот успех.

Прво и основно поради многуте привилегии што му ги давал поранешниот градоначалник на Бихаќ, обвинетиот за корупција Емџад Галијашевиќ, рекоа од Дневни Аваз.

28 Shares