Што вели Хороскопот за денес 09-11-2020, Љубовта, Здравјето и Кариерата

ОВЕН (21.03.-20.04.)

ЉУБОВ: Вашата сила и подготвеност да ја прифатите реалноста ќе бидат доволна гаранција за продолжување на врската.
КАРИЕРА: Се чини дека главните жици ги влечат другите во моментот, но не ви е тешко затоа што знаете дека тоа добро го прават.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Медитирајте.

БИК (21.04.-20.05.)

ЉУБОВ: Многумина ќе се обидат да свртат нова страница во својата љубовна рутина. Оние во врските ќе формираат нови мали правила.
КАРИЕРА: Кога некој ќе замине, тој заминува за да не го очекувате повеќе, но кога ќе заминете, тие ве очекуваат. Вие не сте свесни за тоа. Одговор
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Започнуваат нови ветувачки терапии.

БЛИЗНАЦИ (21.05.-20.06.)

ЉУБОВ: Ќе се однесувате во стилот на „Удри грижа за радоста“ и така успешно ќе ги решите љубовните грижи.
КАРИЕРА: Вашата ноншалантност и привлечност ќе ги импресионираат помладите соработници на работа, додека оние поискусните ќе се спротивстават на вас.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не претерувајте.

РАК (21.06.-20.07.)

ЉУБОВ: Вашата сакана денес ќе биде исклучително чувствителна, затоа покажете малку повеќе разбирање за неа.
КАРИЕРА: Некои од вашите колеги денес ќе бидат сентиментални, а вие ќе ги расположите и ќе ги утешите со вашите шеги.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете она што сте.

ЛАВ (21.07.-21.08.)

ЉУБОВ: Ситуацијата ќе ве натера да се концентрирате целосно на вашиот партнер. Вашето внимание и способност за ценење ќе бидат многу потребни.
КАРИЕРА: Некои ќе се најдат пред договор или ќе преговараат за нова работа. Засега, останете на анализата и одлучете за време на викендот.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Намален имунитет.

ДЕВИЦА (22.08.-22.09.)

ЉУБОВ: Без оглед на тоа како можеби не разбирате сè, вашиот партнер ќе биде подготвен да ги поддржи вашите идеи. Тоа ќе ве охрабри.
КАРИЕРА: Благодарение на интуицијата на другите, може да се најдете во ситуација да напредувате понатаму.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Некои започнуваат нов живот.

ВАГА (23.09.-22.10.)

ЉУБОВ: Ги прифаќате предлозите на другата страна, иако изгледаат премногу ексцентрични. Вие сте вистински дипломат.
КАРИЕРА: Треба јасно да ги разликувате соработниците. Некои би дале сè за вас, додека други би сакале да ве испровоцираат.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Треба да се знае како да се пристапи кон секого.

СКОРПИО (23.10.-22.11.)

ЉУБОВ: Со вашата моментална наклонетост кон идеализирање на некој близок, без никакви проблеми ќе надминете мали недоразбирања.
КАРИЕРА: Многумина денес ќе сакаат да остварат контакт со странски деловни партнери или ќе разгледаат опции за работа во странство.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Замислете.

СТРЕЛЕЦ (23.11.-21.12.)

ЉУБОВ: Оние што бараат сродна душа треба да поминат низ нивниот секојдневен пат на движење. Можевме да сретнеме некој на тоа.
КАРИЕРА: Се соочувате со нова структура на работа која штотуку започна. Ќе се решат уште некои детали.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Некои одлучуваат да ја сменат терапијата.

ЈАРЕЦ (22.12.-20.01.)

ЉУБОВ: Ќе сфатите дека дури и малите чекори можат да поминат голема далечина до нечие срце. Ќе победиш.
КАРИЕРА: За некои, преговорите за новостите во бизнисот ќе продолжат до денес, така што ќе одговарате на е-пошта или повици.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе бидете добро.

ВОДОЛИЈА (21.01.-19.02.)

ЉУБОВ: Партнерот ќе ви го привлече целото внимание. Ќе треба да вежбате толеранција и почитување на потребите на другата страна.
КАРИЕРА: Ќе работите подобро во нови работи на работа отколку другите околу вас. Кога станува збор за состаноците, вие сте подготвени за дискусија.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Спијте малку.

РИБИ (20.02.-20.03.)

ЉУБОВ: Немојте да се мачите со залудни прашања. Се работи само за да мора да почекаме додека не се расчистат работите самостојно.
КАРИЕРА: Ќе се чувствувате добро на работното место, без оглед на напорите на кои се уште сте изложени.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Некои одат на индивидуални спортови.

2 Shares