Што денес со Љубовта, Здравјте и Работата – Хороскоп -06-11-2020

ОВЕН (21.03.-20.04.)

ЉУБОВ: Оние што се сами и се гледаат денес со личност од работа, би можеле да ја дефинираат својата врска едни со други.
КАРИЕРА: Ќе можете да читате меѓу редови, така што ќе видите многу работи што не сте ги ни забележале претходно.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Вие сте на патот кон здрав живот.

БИК (21.04.-20.05.)

ЉУБОВ: Другата страна ќе предизвика чувства кај вас, но сепак нема да го доживеете исполнувањето што го очекувате.
КАРИЕРА: Повеќето денови ќе го искористите својот шарм за да ги придобиете дури и најголемите професионални ривали.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Одделете ја пченицата од плевата.

БЛИЗНАЦИ (21.05.-20.06.)

ЉУБОВ: Денес ќе бидете полни со емоции. Многумина ќе бидат лесно изложени, а другата страна ќе им се допадне. Среќни сте
КАРИЕРА: Ако ви понудат нов договор, внимателно проучете го секој детал затоа што не мора сè да работи во ваша корист.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Уживајте.

РАК (21.06.-20.07.)

ЉУБОВ: Ќе знаете како да се поврзете добро со лица од спротивниот пол. На многумина ќе им изгледате интересно и паметно.
КАРИЕРА: Не трпите луѓе со маски па ќе си дозволите да ги расклинкате денес. Ќе го направите тоа со хумор.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Напредувате.

ЛАВ (21.07.-21.08.)

ЉУБОВ: Додека сонувате во реалноста, вашиот партнер очекува конкретни потези од вас. Разбудете се и покажете колку сакате.
КАРИЕРА: Препораките што ги добивте сега ќе ја играат својата улога. Со вашето претприемништво тие ќе мора да ве прифатат.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Користете логика при донесување одлуки.

ДЕВИЦА (22.08.-22.09.)

ЉУБОВ: Сензуалноста и сексуалноста ќе бидат нешто без кое нема да можете да направите денес. Многумина ќе се потрудат да го заведат својот партнер до крај.
КАРИЕРА: Потребата за подобрување на условите за работа ќе биде силна. Можно е да одобрите трошоци за еден мал луксуз.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не брзајте.

ВАГА (23.09.-22.10.)

ЉУБОВ: Вашата потреба за дискреција ќе биде на прво место. Затоа, нема лесно да ги искажете своите чувства.
КАРИЕРА: Новите работни околности ќе внесат здив на свежина во работата што ја работите. Beе бидете обработливи и подготвени за нови активности.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Повеќе ви се допаѓа алтернативата.

ШКОРПИЈА (23.10.-22.11.)

ЉУБОВ: Некои конечно ќе се зближат со лицето со кое работат. Другите ќе уживаат во ситниците со некој близок.
КАРИЕРА: Одличен ден е за уметници и креативци. Тие ќе најдат многу инспирација и охрабрување да создадат.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Облекувајте се подобро.

СТРЕЛЕЦ (23.11.-21.12.)

ЉУБОВ: Иако ќе се потрудите да развиете врска, резултатите засега ќе бидат слаби. Зајакнете го вашето трпеливост.
КАРИЕРА: Сакате да го завршите започнатото, но сепак треба да расчистите некои ситници. Не сте задоволни од тоа, но ништо не може да се прескокне.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Имате сила, без оглед на се.

ЈАРЕЦ (22.12.-20.01.)

ЉУБОВ: Вашиот ангажман околу обидот за решавање семејни или домашни проблеми ќе продолжи и денес. Партнерот и онака е на растојание од вас.
КАРИЕРА: Некои денес ќе донесат важни одлуки поврзани со кариерата или нешто што ќе влијае на нивниот статус.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Држете се до она што е важно.

ВОДОЛИЈА (21.01.-19.02.)

ЉУБОВ: Некои ќе се свртат кон тајна љубов или ќе се занесат во фантазии во кои ќе најдат сè што не е во реалноста.
КАРИЕРА: Ќе биде убаво за вас на работа. Ќе добиете некои придобивки или помали задачи што ќе ве направат среќни.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе ја следите интуицијата.

РИБИ (20.02.-20.03.)

ЉУБОВ: Полека откривате кој е најдобриот начин да комуницирате со луѓе од спротивниот пол. Тоа ви носи успех.
КАРИЕРА: Многу студенти денес ќе бидат среќни да успеат во сè што планирале. Испитите ќе бидат положени, оценките се добри.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете со луѓе.

1 Shares