(слики) Го шокираше светот со тесниот струк со обем од само 34cm, за кој тврди дека е природен

23-годишната девојка Су Наинг од Мјанмар постигна неверојатна слава на Интернет благодарение на неверојатно тенкиот струк.

Оваа студентка тврди дека има обем на половината од само 34,79 см, што ја прави една од луѓето со најтенка половина во светот. Покрај тоа, Су истакнува дека големината на нејзиниот струк е поврзана само со генетиката.

Иако многумина ја обвинуваат дека ги обработувала фотографиите во фотошоп или дека извадила неколку ребра со операција, и дека носела корсет, таа инсистира на тоа дека сè е природно.

Паралелно со сегашната носителка на Гинис за најмал струк од 33 см, Етел Гренџер помина поголем дел од животот облечен во корсет за постепено да го намали обемот на половината. Венецуелската манекенка Алеира Авендано носи тесен корсет 23 часа на ден за одржување на половината од 50 см.

3 Shares