Што има за денес во Хороскопот – 29-10-2020

ОВЕН (21.03.-20.04.)

ЉУБОВ: Се прашувате сами колку добро ви оди, затоа си дозволувате некои непромислени потези. Бидете благодарни за она што го имате.
КАРИЕРА: Да немаше барања и деловни планови, секој би правел што сака, но резултатите би биле патетични. Треба да соработувате повеќе.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Прошетајте во воздухот.

БИК (21.04.-20.05.)

ЉУБОВ: Веројатно ќе се обидете да се ослободите од грижите што ве вознемируваат со интензивна забава. Можно е да излезете и да поминете лудо без емотивно исполнување.
КАРИЕРА: Сега ви е целосно јасно дека не ги држите конците во ваши раце, но тоа не ве загрижува толку колку што е прашањето колку долго ќе трае.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете умерени во сè.

БЛИЗНАЦИ (21.05.-20.06.)

ЉУБОВ: Ако сте во отуѓена или воинствена фаза со другата страна, денес ќе пристапите на сè посредено и ќе има одредена блискост.
КАРИЕРА: Се чини дека другите ќе го кажат главниот збор засега, па останува на вас да се прилагодите мудро на сè. Биди стрплив.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Намален имунитет.

РАК (21.06.-20.07.)

ЉУБОВ: Не треба да ви се даваат дополнителни информации, бидејќи разбирате во која насока треба да дејствувате за да ги подобрите односите. Следете ја вашата интуиција.
КАРИЕРА: Можно е вашиот шеф да ви се довери или да го покаже своето послабо лице. Вие сте таа карпа на која секогаш можете да се потпрете.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Издржете.

ЛАВ (21.07.-21.08.)

ЉУБОВ: Веројатно денес ќе бидете малку сентиментална душа склона кон чувствителност и ранливост.
КАРИЕРА: Во вашите деловни комуникации, ќе покажете сериозност што е ретка. Некои соработници ќе бидат исплашени од вас.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Минлива ментална нестабилност.

ДЕВИЦА (22.08.-22.09.)

ЉУБОВ: Денес, би можеле да ја изненадите или дури и да ја повредите другата страна, постапувајќи непромислено, затоа бидете внимателни како се однесувате.
КАРИЕРА: Се отвораат нови можности за соработка, но само ако се однесувате професионално и мерено.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ментален немир кој поминува брзо.

ВАГА (23.09.-22.10.)

ЉУБОВ: Вашиот главен допир денес ќе биде дали играте отворени или затворени карти. Во секој случај, тие ќе бидат доследни.
КАРИЕРА: Проблемите со пари ќе ви одземат поголем дел од работното време. Ќе го комбинирате она што досега никој не го сторил и направете го тоа успешно.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Внимавајте да не се заплеткувате.

ШКОРПИЈА (23.10.-22.11.)

ЉУБОВ: Нема да попуштите ако другата страна малку ве испровоцира. Напротив, ќе го искористите за понатамошно зајакнување на вашата врска.
КАРИЕРА: Една тајна носи голема тежина, и вие ќе ја задржите знаејќи колку вреди. Денес ќе помислите на неа во себе.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Чувствителност на бубрезите и мочниот меур.

СТРЕЛЕЦ (23.11.-21.12.)

ЉУБОВ: Ќе ве заинтригира секојдневна ситуација бидејќи во неа ќе видите огромен љубовен потенцијал.
КАРИЕРА: Подготвени сте за промени за разлика од вашите колеги. Сè ќе им изгледа нереално, па ќе мора да ги убедите.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Постои можност за настинка.

ЈАРЕЦ (22.12.-20.01.)

ЉУБОВ: Едноставно, можете премногу да се обидете на личноста што ви е важна, така што сето тоа ќе заглави и неприродно. Опуштете се.
КАРИЕРА: Ќе има тензии на работното место затоа што ќе треба да се реши еден проблем што се влече долго време.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Изразете го вашиот став и борете се.

ВОДОЛИЈА (21.01.-19.02.)

ЉУБОВ: И понатаму сте обработливи за многу нови љубовни авантури, а во нив пријателите ви помагаат денес. Тие се врзани одлично.
КАРИЕРА: Немате друг избор освен да ги засукате ракавите и да се фатите за работа. Не сметајте на попусти, токму спротивното.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Одморете се во слободното време.

РИБИ (20.02.-20.03.)

ЉУБОВ: Некои ќе ја стават својата сакана над нивните сопствени вредности, но нема да ја занемарат својата кариера. Тој ќе успее да поврзе сè среќно.
КАРИЕРА: Денес ќе бидете фокусирани на претпоставените кои ќе покажат дека некои работи знаат да направат полошо од вас. Помогни им.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе го надминете минливиот стрес.

3 Shares