Рецепт на денот: Крцкаво пилешко со наут и домати

Ако барате голем извор на чист, обезмастен протеин, пилешкото е идеално за вас. Пилешките протеини помагаат во зајакнувањето и развивањето на мускулите, исто помагаат во одржувањето на здрава тежина и при губење на килограмите.

Зрнестите плодови од наут се многу лековити, а може да бидат подготвени на различни начини, за предјадење, супа, главно јадење или гарнир, па дури и за десерт. Сепак, најдобро познат е намазот од наут, познат како хумус. Наутот е одличен во комбинација со месо, па пробајте го во овој рецепт.

Пилешко со наут

Потребни состојки:

– 3 лажици маслиново масло
– 4 пилешки копани (не ја отстранувајте кожата)
– 1 кромид, сецкан
– 2 чешниња лук
– една лажица црвен пипер во прав
– сол, бибер
– 1 чаша шери домати
– 1 конзерва наут
– 2 лажици јогурт

Инструкции:

1.Загрејте ја рерната на 220 степени. Посолете го пилешкото и попарете го и посипете го со маслиновото масло на секоја страна околу 5 минути.
2.Извадете го пилешкото и посипете го кромидот во истиот сад се додека не се испржи.
3.Додајте пипер и зачини по желба. Додајте ги наутот и доматите сè додека не се опуштат.
4.Во поголем сад за печење префрлете го пилешкото и другите состојки. Ставете го во рерната на 180 степени и оставете го нека се пече 25 минути.

Послужете го топло со вашата омилена салата.

Добар апетит!

12 Shares