Нивес Целзијус со нежен глас чита “Гола вистина“. Но видеото не го гледаме поради нејзиниот глас! ВИДЕО+СЛИКИ

Во бела маичка со деколте, седна на терасата и со нежен глас ги пренесуваше сопствените зборови

Сите оние кои некогаш ја прочитале “Гола вистина” на писателката Нивес Целзијус (36), сигурно се израдувале кога авторката им рече пред некој дека на својот YouTube канал ќе го прочита своето дело што го обележуваат скандали.

 

View this post on Instagram

 

Od sutra vam citam Golu istinu. Zato ako jos niste pretplatite se na moj Youtube kanal Nives Celsius TV ❤

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

Луѓето се воодушевени

Тој ден дојде, а првиот дел беше прочитан. Во бела маичка со деколте, седна на терасата и со нежен глас ги пренесуваше сопствените зборови. Со својот потег таа ги воодушеви луѓето, кои што и даваа само комплименти, а секој си најде некое свое задоволство.

 

View this post on Instagram

 

Kaze meni neka zena da nije u redu kako zene poput mene poticu objektivizaciju zena i kako bih se trebala solidarizirat i pomoci u borbi za ravnopravnost tako da se odjenem. Valjda…Evo ja fakat ne volim previse odjece na sebi. Vruce mi je i znojim se… Moj susjed preko puta u gacama kosi travu i nikom nista. Nitko ga ne optuzuje za poticanje objektivizacije muskaraca…Moj frend, trener, evo slikao torzo, zene se dive plocicama, ni slova o poticanju objektivizacije. Zena na nudistickoj potice objektivizaciju zene, muskarac na nudistickoj je slobodouman i voli prirodu…I kako da se ja sad to tocno borim za ravnopravnost tako sto se obucem? Tako da umrem od vrucine? Kako je meni u tom slucaju dobro? Sta tocno od toga imaju sve moje istomisljenice? Evo ja bih htjela da se netko izbori za sve nas zene koje se mnogo znojimo pa da i ja lijepo mogu u gacama da kosim, pa lijepo odmah i pocrnim i pritom ne umrem od vrucine. 😂😂😂🙈😜

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

“Ја прочитав книгата веднаш штом излезе и ми се допадна, дури и повеќе од “Гола вистина 1”. Мислам дека ова што го правиш ти е многу добар потег. Секој текст што го чита писателот добива сила на емоции.

Вие сте одлична”, ја пофалија оние што навистина го слушаа она што го кажува авторката. Други, пак, гледаа во нешто друго. “Клипот трае 4 минути, а јас 5 минути гледам во градите”, рече машкиот дел од публиката.

Ритуал пред спиење

Зад секој успешен писател има еден куп читани книги, па така и секси Нивес го откри својот мал вечерен ритуал. “Освен што од сега за вас ја читам “Гола вистина” на мојот YouТube канал, обавезно нешто друго читам и пред спиење”, напиша таа и го потврди тоа со фотографија – во гаќички.

16 Shares