Нежни или диви? Хороскопскиот знак ви одредува какви сте во кревет

Пред да се вклучите во љубовна игра со некого, не би било лошо да знаете што можете да очекувате од нив под постелата.

Хороскопскиот знак во кој тие се родени може да ви даде одговор на прашањето какви љубовници се, за да не дојде до непријатни изненадувања при првата интимна средба.

Водолија

Водолиите се многу возбудливи и непредвидливи љубовници. Тие се многу лојални на своите партнери и секогаш ќе се стремат да најдат нови начини за да можат да ве задоволат.

Риби

Многу нежни и сензуални, Рибите, за време на сексот, се посветени на својот партнер и неговото задоволство. Покрај тоа, исто така, може да биде задоволен фактот дека тие обожаваат да се маскираат и да играат разни улоги во спалната соба.

Овен

Овните преферираат директен секс без никакви помагала, долги предигри и слични работи. Тие не се љубители на галење после сексот, па немојте да бидете изненадени ако станат и ако се облечат.

Бик

Луѓето родени во знакот на Бик ретко кога прифаќаат краткорочен секс. Тие се страстни љубовници кои сакаат да поминуваат време истражувајќи ги телото и скриените точки за задоволството на својот партнер. Покрај тоа, Биковите се со поголема веројатност да купат сексуални помагала од било кој друг знак.

Близнаци

За Близнаците, идеалниот секс е на забранетите места како кино или гардероба во продавница. Сексот за нив не значи љубов, туку само одличен начин да се забавува.

Рак

Раковите ќе се обидат да постигнат емоционална приврзаност пред да влезат во сексуалните односи. Тие се многу сензуални и тивки љубовници кои знаат да уживаат под постелата.

Лав

Лавовите секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието, дури и за време на сексот. Тие се најмногу задоволни кога ќе им кажете колку се добри љубовници.

Девица

Девиците дури и во спалната соба се со најголема совршеност. Но, немојте да мислите дека ова значи дека тие се јасни. Спротивно! Девиците секогаш се во расположение да ги остварат своите валкани фантазии.

Вага

Вагите исто така се многу креативни во сексот, а љубовта за нив значи поврзување со партнерот на сите нивоа.

Скорпија

Како и во сите други работи, Скорпиите се многу интензивни и страсни љубовници кои се познати по нивната ненаситност и постојана желба за секс.

Стрелец

Ако не знаете како да се забавувате во спалната соба, Стрелецот ќе ви покаже. За нив, рутината е најлошото нешто што може да им се случи и од кое тие бегаат, без разлика на што.

Јарец

Јарците се исто така многу горделиви и сакаат да доминираат, а подготвени се и да ја реализираат целата фантазија на својот партнер ако имаат можност претходно да ја развијат во мислите.

3 Shares