НБА Професионалците заиграа Фудбал (ВИДЕО) Погледнете како тоа изгледа а Griezmann паѓа од смеа

НБА-клубот од Минесота Тимбервулфс започна со подготовки за новата сезона, иако сегашната е сеуште во тек и се игра во Орландо под посебни услови поради пандемијата на коронавирусот, која силно ги погоди САД.

Минесота објави кратко видео со најдобрите „акции“ и потези на своите играчи кои играа фудбал наместо кошарка и ги славеа головите. (видео доле)

Некои се потсмеваа и славеа како што тоа го прават фудбалерите, додека други тоа го направија во свој стил – скок во височина и судир на тело со друг играч.

НБА клубот за време на објавата го означи локалниот фудбалски клуб Минесота, кој реагираше на тоа на социјалните мрежи.

„Но, тоа се прослави на голови …“ беше коментарот на МНУФЦ.

На соопштението реагираше и Антоан Гризман, страствен навивач на НБА-лигата, ставајќи емотикони кои плачат од смеа, а ја обележа и Минесота.

4 Shares