Љубовен хороскоп: Бикот треба да зборува помалку, Лавот треба да ја напушти куќата, а на Ракот не му е лесно

Хороскоп за првата половина на октомври: Среќата им се насмевнува на Девиците додека Стрелецот ќе има високо поставени љубовни идеали. Раковите, за жал, чекаат нешто потежок период од годината.

Ќе почувствувате некое мало незадоволство до средината на месецот, ќе бидете малку фрустрирани, но со малку мудрост и трпеливост се ќе си дојде на свое место.

Бидете скромни во вашите очекувања, а во исто време бидете љубезни – се ќе биде како што треба да биде во љубовта.

Бик

До средината на месецот, вашиот социјален и љубовен живот ќе бидат испреплетени. Убаво си поминувате ако одлучите малку да се забавувате и да излезете меѓу луѓето.

Но, иако вашата желба да полудите до утрото ќе биде силна, вашата физичка сила нема да ви го дозволи тоа. Ако сакате да запознаете некого, обидете се да зборувате помалку.

Близнаци

Во вас веќе подолго време постои празнина, но во овој период ќе најдете сила и доволно оптимизам за да ја пополните таа празнина. Ќе бидете повеќе дружеубиви и поотворени за запознавање нови луѓе.

Бидете сигурни да излезете од дома, бидејќи совршениот партнер нема да падне од небото на каучот.

Рак

Ве чека малку потежок период доколку сте во врска, бидејќи барањата на вашиот партнер од вас ќе станат поголеми, тој ќе очекува поголемо внимание и напор од вас.

Бидете трпеливи, бидејќи подобрувањето на вашата врска е се уште на повидок.

Лав

Вие сте отворени и подготвени за дружење. Ако барате романтичен партнер, излезете што е можно повеќе меѓу луѓето, дури и кога воопшто не ви се допаѓа. Со вас, хуморот во комбинација со страста ќе биде целосен успех во освојувањето партнер.

Лавовите кои се веќе во врска ќе го збогатат овој период со хумор.

Девица

Ова е добар период и за вас и во однос на личниот и социјалниот живот. Ќе се дружите со партнерот во интимното опкружување на вашиот дом, но не заборавајте понекогаш да поканите пријатели како гости.

Вага

Во последниве денови, некои работи се смирија за вас, па ве обзема оптимизам. Бидете љубезни кон себе и не проценувајте претерано, нема потреба.

Вашата љубовна врска има перспектива, но можеби сте малку нејасни за партнерот, затоа поработете на тоа. Не чекајте тој секогаш прво да ги потенцира нежноста и интимноста.

Шкорпија

Ве чека покана за забава или мал собир, што ќе ве направи многу среќни. Без разлика дали сте соло или имате романтичен партнер, не заборавајте да не ја игнорирате таа покана. Ќе бидете многу шармантни затоа не двоумете се да шетате меѓу луѓето со насмевка.

Ако сте слободни, може да биде полн погодок да најдете партнер.

Стрелец

Љубовните идеали ќе бидат воздигнати за вас, но вие сте подготвени за тоа, иако не знаете каде води сето тоа. Сепак, во периодот пред вас нема да имате многу среќа по ова прашање – обидете се да го прифатите мирно.

Јарец

До средината на октомври, ќе се чувствувате некако осамено, повеќе од вообичаено, дури и ако имате партнер кој може дури и малку да ве фрустрира. Вашата преосетливост, осаменост и тага ќе станат поизразени од вообичаеното, затоа излезете од дома и обидете се да се расположите.

Водолија

Врската со вашиот партнер се подобрува, вие некако ќе се балансирате, ќе бидете порамноправни и ќе споделувате повеќе. Пред вас е поемотивен период во кој ќе очекувате поголема нежност од партнерот.

Риба

Подготвувате забава поврзана со помлади луѓе, можеби роденден или нешто слично. Во основа, ве чека среќен период во кој активно ќе учествувате во подготовките за забавата, а кога тоа ќе се случи, целото внимание ќе биде насочено кон вас.

За синглови, тоа може да биде можност да најдат љубов,

1 Shares