Љубов, Здравје, Работа прочитајте во денешниот Хороскоп (10-11-2020)

ОВЕН (21.03.-20.04.)

ЉУБОВ: Во друштво на пријатели ќе се смирите и ќе престанете да дивите поради нервозата што ве натера да направите грешки во чекорите.
КАРИЕРА: Вашите претпоставени денес ќе покажат чувство на креативност, но ќе бидат пристрасни при донесувањето одлуки.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Дизајнирајте прашања пред да ги поставите.

БИК (21.04.-20.05.)

ЉУБОВ: Ќе ве води силна плима на чувства, ќе блеснете и ќе имате потреба од љубов повеќе од вообичаено. Ќе ви биде возвратено.
КАРИЕРА: Некои ќе сонуваат за подобри деловни партнери, но и оние што ги имате сега не се лоши. Треба да се разбудите и да го видите тоа.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Обрнете внимание на вашите соништа.

БЛИЗНАЦИ (21.05.-20.06.)

ЉУБОВ: Пред вас е убав ден за дружење, без разлика дали ќе одлучите да излезете како двојка, или да прошетате сами да пиете кафе со познаници.
КАРИЕРА: Во соработка со млади, сè уште има нејаснотии што треба да се расчистат, но чекате да пристигнат сите информации.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не се замарајте со ситници.

РАК (21.06.-20.07.)

ЉУБОВ: Сега станува појасно и можете да уживате со некој близок без притисок. Оние кои се уште се сами добро се забавуваат.
КАРИЕРА: Додека одмарате во мирот во вашиот дом, во вашата глава се замислувате во нова деловна позиција. Имагинација.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Работете на флексибилноста на телото.

ЛАВ (21.07.-21.08.)

ЉУБОВ: Ќе се обидете да комбинирате случајно запознавање со рутина. Можеби ќе се најдете на ново место со стари познаници или навики.
КАРИЕРА: Не се сомневајте во инвестирање енергија во работата што ја работите. Секој напор во одреден момент ќе се исплати.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ништо не може да се прескокне.

ДЕВИЦА (22.08.-22.09.)

ЉУБОВ: Можно е да се реши семеен проблем што ве мачи долго време. Веројатно ќе најдете заеднички јазик.
КАРИЕРА: Покрај тоа што сте професионалец, ќе се покажете и одличен психолог, што ќе ви донесе дополнителни поени во работата.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Добро влијание на алтернативните терапии.

ВАГА (23.09.-22.10.)

ЉУБОВ: Ако се чувствувате осамено, побарајте друштво со вашите пријатели. Тие ќе бидат вистинскиот мелем за вас денес.
КАРИЕРА: Наставниците денес ќе треба да работат понапорно, а другите главно ќе го поминат својот вообичаен работен ден.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Соработувајте со други.

ШКОРПИЈА(23.10.-22.11.)

ЉУБОВ: Вашата добра волја и оптимизам се несомнени, но кога околностите навистина не функционираат за вас, треба да бидете трпеливи.
КАРИЕРА: Имате можност да ги покажете своите вештини во областа на креативноста, уметноста или украсувањето работи.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Спортувајте.

СТРЕЛЕЦ (23.11.-21.12.)

ЉУБОВ: Ќе бидете исклучително сентиментални и ранливи. Постои голема веројатност дека другата страна ќе ве повреди.
КАРИЕРА: Сè што правите денес, ќе бара поголем праг на толеранција за другите и поголема способност за соработка.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Верувајте им на другите.

ЈАРЕЦ (22.12.-20.01.)

ЉУБОВ: Во вашите љубовни очекувања денес ќе бидете поскромни и затоа постабилни и посреќни. Тоа е зрелост.
КАРИЕРА: Повеќе не сте сигурни колку се очекува од вас, па ќе ја дозирате вашата работа или ќе ги проверите работните задачи.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Одморете ги нозете.

ВОДОЛИЈА (21.01.-19.02.)

ЉУБОВ: Денес е денот кога ќе мешате скромност и високи идеали во љубовните теми. Резултатот ќе биде конфузија од другата страна.
КАРИЕРА: Идеите што се невообичаени на прв поглед се појавуваат на работното место. Работете напорно и разгледајте ги полека.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Мали главоболки.

РИБИ (20.02.-20.03.)

ЉУБОВ: Веројатно ќе добиете покана да излезете таму каде што се гарантира добро време, пријатно друштво и хармонични односи.
КАРИЕРА: Веројатно ќе постигнете добар договор за спонзорирање на проект за кој се сомневавте.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Спијте малку пред да донесете одлуки.

3 Shares