Какви се хороскопските знаци кога ќе се разбудат од спиење?

Хороскопските знаци го одредуваат нашиот карактер, склоности и однесување во љубовта. Или барем тие нè забавуваат додека ги читаме прогнозите и советите што ни ги дадоа планетите.

И, сигурно ќе се смеете на описот на однесувањето на астролошките знаци по будењето – кој е подготвен за неколку чекори, а кој се фаќа за огледалото, прочитајте во ова мини сценарио во кое сигурно има барем малку вистина.

6 часот наутро: Девицата станува и ја брише бањата пред да се истушира. Откако ги мие забите, тој ја става четката во стерилна чаша и ја става на посебно место, подалеку од другите четки.

6 часот и 15 минути: Јарец станува и го исклучува греењето, терминот за ефтина електрична енергија истече.

6 ч. 20 минути: Водолијата оди на утринско трчање.

6 часот и 30 минути: Вагите и Лавовите се борат пред огледалото за навлажнувачки крем и гел за коса.

6 ч и 40 минути: Бик јаде Нутела со лажица.

6 часот и 45 минути: Стрелецот станува и повторно го вклучува котелот.

7 часот наутро: Ракот прави сендвичи, Девицата стиска свежи овошни сокови. Близнакот се уште е во кревет, проверува е-пошта, Фејсбук, Твитер и Инстаграм од неговиот мобилен телефон.

Повеќе за сериозен љубовен хороскоп

7 часот и 5 минути: Шкорпија ја разби вратата од бањата – Вагата излегува смртно навредена со несесер во рацете.

7ч 10мин: Овен станува и ја вклучува стоперицата.

7 ч. 11 мин. 45 секунди: Овен туш, облечен, поткован, мавтајќи од скалите. Исклучува стоперката.

7ч и 15 мин: Бикот ја гребе теглата со лажица. Нема повеќе Нутела.

7 часот 20 минути: Вагите и Лавовите повторно се борат пред огледалото, последна проверка на изгледот и восхитувањето за себе пред да заминат.

7ч и 30 минути: Водолија се истушира ​​со ладна вода, Јарецот повторно го исклучил котелот.

7ч 40мин: Сите заминуваат.

7ч и 45 минути: Близнакот се враќа, заборави еден од 3-те мобилни телефони.

7ч и 50 минути: Близнакот се врати повторно, го заборави паричникот.

08:00 часот: Рибата се буди и сфаќа дека ја заклучиле во станот.

2 Shares