Хороскоп за денес

Хороскоп за денес 07-10-2020

Овен (21.03 – 20.04.)

Исто како да сте Овен со Марс во ретроградно движење, денес ќе сакате да направите се што е на своја рака, без оглед што ќе ви кажат другите.

Вашата независност е секогаш важна за вас, но ќе мора да направите одредени компромиси за да не наидете на непотребни конфликти.

Поделете го своето време на најблиски и себеси, и обидете се да го поминете нивното време и на нивно задоволство. Па на крајот сите ќе бидат задоволни.…

Бик (21.04 – 21.05)

Уран ќе го направи вашиот Бик малку чуден и интересен (секако повеќе од вообичаено) – денес ќе бидете расположени за авантури и посети.

Кога беше последниот ден вака? Веројатно одамна. Додека уживате во него во целост и другите ќе сакаат да бидат во ваше друштво и енергија што ве опкружува.

Искористете го најголемиот дел од денот и дружете се што е можно повеќе, не е невообичаено да бидете во такво расположение, затоа треба да направите се што можете!

Близнаци (22.05 – 21.06)

Месечината ги нападнала вашите византијци како бес, па малку сте изненадени од настаните околу вас – денес сериозно размислувате за се, особено обидувајќи се да решите барем некои работи во вашата глава што ве мачат.

Комуникацијата е на високо ниво, така ќе можете лесно да ги искажете вашите потреби и желби. Денес е одличен ден за решавање на проблемите, но не заборавајте дека комуникацијата е успешна само кога е двонасочна!

Rak (22.06. – 22.07.)

Проблемот е што вашиот владетел Месечината моментално е во малку глупави Близнаци, па како Рак не можете да правите некои работи – денес би можеле да бидете принудени да направите нешто што повеќе би сакале да го прескокнете.

Веројатно е старо ветување. Нема да се чувствувате најпријатно додека ја работите работата, но што е тоа е. Сепак, денес ќе имате подобрена способност за комуникација, па затоа ќе ви биде полесно да се изразите и да ги разберете другите.

Lav (23.07. – 22.08.)

Денес е пусто за Лавовите без Венера, но Сонцето секогаш може да биде вашата поддршка кога ви треба – денес на некој близок ќе му треба вашата помош, но веројатно ќе биде премногу горд да ја побара.

Не дозволувајте тоа да се случи. Ако видите ситуација каде што можете да помогнете, помогнете. Не чекајте писмено барање.

Вашите напори ќе бидат забележани и прифатени, и ќе се чувствувате одлично за тоа – заслужено!

Девица (23.08 – 22.09.)

Откако Венера влегла во Девица, како да ви се променило нешто во главата и станавте поинакви – кога последен пат сте користеле пенкало и хартија?

Понекогаш е потребно да ја замените тастатурата со овие прекрасни старомодни работи. Ударите на хартијата ќе ви дадат енергија што не сте ја очекувале, без разлика дали е цртање или пишување.

Изразете се, сигурно не сте помислиле на такво нешто со години, и треба!

Вага (23.09. – 22.10)

Сонцето во Вагата убаво ве загрева деновиве, па најдовте време и за други луѓе – денес ќе бидете многу емпатични и полни со разбирање.

Комуникацијата ќе биде подобрена и пријатна. Користете го ова за да ги решите проблемите и прашањата поврзани со луѓето за кои се грижите.

Посетете ги или јавете се и бидете отворени и искрени, овојпат со нешто поретка дипломатија затоа што денес се бара директност.

Скорпија (23 октомври – 21 ноември)

Меркур ги смени Скорпиите на некои чудесни начини, како да се работи за немилосрдни машини – денес вашиот ум ќе работи сто часа.

Нема да можете да забавите, затоа ви треба брз начин да се справите со мислите од вашата глава. Комуникацијата ќе биде особено подобрена денес.

Би било одлично ако можете да ги споделите вашите идеи со луѓе кои можат да ви помогнат да ги остварите, затоа не штедете на деталите, никој нема да ви ги украде.

Стрелец (22.11. – 21.12)

И покрај тоа што Стрелец во моментов е малку надвор од фокусот, секогаш е добро да се има Јупитер како владетелски знак – добредојде на уште еден одличен ден!

Енергијата што ви ја испраќаат планетите е исклучително позитивна и охрабрувачка, особено кога станува збор за комуникација и запознавање со другите.

Искористете го тоа! Запознајте се со семејството или пријателите и уживајте во дружење едни со други што можете да ги користите на патот за да решите некои стари несогласувања.

Јарец (22 декември – 20 јануари)

Вашата гужва на планетите е постојана појава, а исто така се и промените за кои можеби не сте ни свесни како земја Јарец – можеби сте многу заинтересирани за излегување и нешто посебно со посебни луѓе од вашиот живот.

Денес, планетите заговараа за да ви овозможат совршено дружење. Дали сакате да посетите место? Денес е одличен ден за тоа! Поканете го тимот и уживајте да откривате нови работи, вие не сте толку конзервативни како што мислат другите.

Водолија (21.01.1919.02)

Водолија, вие многу добро знаете дека Уран е владетел на вашиот знак, па затоа е јасно дека порано или подоцна ќе тргнете по вашиот луд пат – вашето филозофско размислување

2 Shares