Хали Бери откри рецепт за десерт што не дебелее…

Американската актерка Хали Бери, која на 51-годишна возраст се пофали со совршена линија, одлучи да им сподели на своите обожаватели рецепт за омилени слатки. Најдобро од сè е што тој апсолутно не дебелее!

 

View this post on Instagram

 

This #FitnessFriday let’s get fit with resistance BANDS! I really like working with these very inexpensive bands because they require the use of my own body weight. I want to build strength while staying long and lean. I never want to bulk up so I rarely use traditional weights. These bands are so easy to carry that they allow me to exercise wherever I go. I can work out in my trailer while filming, in my office, on vacation in a hotel room, at the beach, in my living room or just about anywhere. Now, if your goal is to build more muscle mass the bands come in different resistant strengths. So you can actually add bulk if you want to still using your own body weight. And yes ladies, we love our guys with a little bulk! Today on my IG Stories and m Fitness Icon, Peter and I share some exercises that can help you stay long and lean like I prefer or bulk up like Peter… all using bands! Enjoy ♥️💪🏽 #FitnessFridayHB

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Педесетиедногодишната филмска ѕвезда Хали Бери е поддржувач на вежбањето и здравата исхрана. Во текот на изминатите години, таа го најде својот идеален режим, а станува збор за кетогенска диета врз основа на зголемен внес на маснотии и речиси целосно намалување на јагленохидратите.

Иако ги исфрлила слатките, таа понекогаш се третира со внимателно избрани десерти, поточно со десерти кои не содржат шеќер и сигурно нема да влијаат врз покачувањето на килограмите.

Така, убавата Хали на својот Instagram профил напиша рецепт за омилениот десерт – сладолед од авокадо.

Потребни состојки:

– Две авокада
– Шоља незасладено бадемово млеко
– Шоља слатка павлака
– Засладувач
– Една лажица сок од лимон
– Неколку капки екстракт од мента (нане)
– Малку сол.

Пробајте, и кажете дали ќе ви се допадне.

6 Shares