ГАЛЕРИЈА: Катарина Бабан “убива“ со фотографиите од плажа

Често, Катарина се одмора на делови од Далмација.

Актерката Катарина Бабан (30) привлече внимание на себе како натпреварувачка во шоуто “Твоето лице звучи познато“ и уште таму го фалеа нејзиниот изглед во оскудните костими. Потоа и ја фрли ракавицата во лице на колешката Нивес Целзијус (36) и објави фотографија од својот, и од задникот на нејзината сестра, што претходно истото го направила и Целзијус.

 

View this post on Instagram

 

I tak… 🇬🇷 #athens #glyfada #sisters #suntanning

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

Потоа продолжи со истиот тон. Нејзините прекрасни фотографии од морето ги разубавуваат животите на сите оние кои ја следат на Инстаграм. И додека многумина се согласуваат дека телото на Катарина во бикини е празник за очите, актерката припишува скромна заслуга на нешто друго.

 

View this post on Instagram

 

Sisterice 💙

A post shared by Katarina Baban (@katarinababan) on

“Значи, колку оваа Далмација може да биде фотогенична… Каде и да застанеш, таа изгледа светски! Светски… а наша”, напишала таа веднаш под нејзината фотографија, во која нејзиниот задник беше во преден план.

 

View this post on Instagram

 

🦕

A post shared by Katarina Baban (@katarinababan) on

Не дека ја одрекуваат убавината на Далматинката, но фановите на Бабан сепак се фокусираа на секси-сцената со која таа ги почасти. “Точно… каде и да стоиш… Бомбастично изгледаш!”, “Гледам овде само мали јаболкца”, коментираа, па дури имало и брачни понуди.

 

View this post on Instagram

 

Pa kolko ova Dalmacija može bit fotogenična… Gdje god da staneš, izgleda svjetski! Ma šta svjetski…naše!💙

A post shared by Katarina Baban (@katarinababan) on

Ова лето Катарина одмараше во Далмација. Таа беше во Затон, Тисно, Трибуњ, а се почастила и со патување на италијанскиот остров Сицилија.

 

View this post on Instagram

 

Raffaello 🥛

A post shared by Katarina Baban (@katarinababan) on

 

View this post on Instagram

 

🎀

A post shared by Katarina Baban (@katarinababan) on

4 Shares