ГАЛЕРИЈА: Целосни модни промашувања на познатите дами

Според нашата статистика, овие парчиња облека предизвикуваат премногу модни катастрофи, бидејќи колку и да се обидуваме да ги носиме во секојдневни варијации, речиси по правило изгледаме вулгарно и евтино.

Модните експерти и уредници сметаат дека во светот на хеланките можете да изберете само црна, тегет и кафеава боја, и дека не можете да погрешите со нив!

Исто така, нивниот совет е да ги комбинирате со туника која го покрива задникот, заедно со поголеми џемпери и тексас кошули, додека во областа за обувки се препорачува да се држите до длабоки чизми или салонки – но тука целосниот изглед мора да изгледа скап, секси и храбар.

Затоа што, проблемите се јавуваат кога ќе ја напуштите зоната на удобност и ќе пробате да експериментирате, што овде едноставно е едно големо НЕ!

Тесен врв во комбинација со шарени хеланки и цветни дизајни?

Жолто-црни Версаче хеланки со вртоглаво високи потпетици – дали е можно такво нешто да ви падне на памет?

Хеланки инаку обожаваат да носат Ким Кардашијан, Џиџи Хадид и Џенифер Лопез и честопати на нив како пример ни покажуваат како не треба да ги носиме.

7 Shares