(ФОТО) Бизарно пријателство на Старлета и Блогерка | Жешка тема во Холивуд

Жешка тема во Холивуд овие денови е новото блиско пријателство на шоу-деловната сцена – онаа помеѓу Кортни Кардашијан и блогерката Адисон Реј…

Овие две дами поминуваат се повеќе време заедно, а често објавуваат заеднички фотографии на социјалните мрежи.

На прв поглед тука ништо не изненадува, но на Инстаграм следбениците на Кортни и Адисон тврдат дека нешто не е во ред со нив!

Имено, повеќето луѓе се збунети од оваа врска, имајќи предвид дека Кортни има 41 година, а Адисон има само 19 години!

 

View this post on Instagram

 

today is a beautiful day

A post shared by ADDISON RAE (@addisonraee) on

Но, неодамна, познатата ријалити стар-ѕвезда се огласи на сметка на дружење со млад инфлуенсер, а нејзиниот одговор на провокациите ја забавуваше публиката доста!

 

View this post on Instagram

 

Too soon for a Halloween throwback?

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

– Ова пријателство е чудно за мене. Таа има 41 година и се дружи со 19-годишни девојки во базени – напиша некој на Инстаграм, а Кортни многу вешто му рече:

 

View this post on Instagram

 

picture me I picture you

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

– Дали предлагате подобро место? Барам идеи.

Инаку, младата Адисон се прослави на ТикТок, каде сега ја следат над 60 милиони луѓе, а нејзината популарност на социјалните мрежи и носи милиони заработка!

Исто така се шпекулира дека таа отсекогаш сакала да биде како сестрите Кардашијан и да ги копира на повеќе начини и дека ова пријателство е само еден во низата докази што го поддржуваат ова тврдење.

 

View this post on Instagram

 

love me

A post shared by ADDISON RAE (@addisonraee) on

1 Shares