Дневен хороскоп за ден 21.11.2018

Овен (21.03 – 20.04)

ЉУБОВ: Вашите пријатели и друштвото ќе ве охрабрат да дејствувате на вистински начин и да земете свој став во љубовните прашања.
КАРИЕРА: Во работите со клиентите, или со луѓето, ќе бидете исклучително успешни. Многумина ќе ве посочуваат како пример.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Знаете кој е во право, а кој не е.

Бик (21.04 – 21.05)

ЉУБОВ: Ќе почувствувате дека среќата е во контактот со луѓето и затоа ќе се покажете денес како исклучително социјална личност.
КАРИЕРА: Ќе ви недостасува чувството на слобода. Притисоците за завршување на обемот на работата на време сега се чувствува како ваш товар.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Потпрете се на вашата смисла за хумор.

Близнаци (22.05 – 21.06)

ЉУБОВ: Извесна е одредена идеализација на личноста за која се грижите или навистина ќе ги препознаете во неа квалитетите што ги барате.
КАРИЕРА: Ќе бидете фокусирани на луѓето околу вас со кои уште не сте ги дефинирале некои работи. Ќе преговарате.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Одете по вашиот пат.

Рак (22.06 – 22.07)

ЉУБОВ: Вашиот стил на учтивост ќе биде симпатичен кон другата страна, но во исто време ќе биде прилично чувствителна и нема да ви открие ништо.
КАРИЕРА: Ќе работите добро и без големи застојувања да го направите она што ви треба. Ви недостасуваат предизвици.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ценете го трудот на другите.

Лав (23.07 – 22.08)

ЉУБОВ: Ќе можете удобно да се поврзете со некој корисен. Ќе го запознаете саканиот со поширок круг на луѓе, со кои преговарате за бизнис.
КАРИЕРА: Со моќта на волјата ќе уживате во двете страни кои имаат различни пристапи кон една идеја. Ќе ги уверите дека е важно само да се направи тоа.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Дајте си време за одмор.

Девица (23.08 – 22.09)

ЉУБОВ: Ако имате мали проблеми во вашата врска, вашиот пријател ќе ве извлече од кризата и ќе ви даде искрен совет.
КАРИЕРА: Интуитивната страна на вашата личност денес ќе ви донесе извонредна добитна комбинација во работата.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Се зголемува вашиот елан.

Вага (23.09 – 22.10)

ЉУБОВ: Споделувањето ставови со некој близок веројатно ќе се прошири и до ден-денес. Ќе го направите тоа со доза на хумор.
КАРИЕРА: Нерационалното трошење на пари ќе излезе на виделина, и ќе мора да го оправдате тоа и да се справите со него.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Никој не сака да слуша жалби и поплаки.

Скорпија (23.10 – 21.11)

ЉУБОВ: Со паметна акција ќе ја задржите вашата врска како статус-кво. Добра забава е можна со пријателите или со поширокото друштво.
КАРИЕРА: Вашите работни задачи ќе имаат големо влијание. Дури и ако тие се скромни, бидете свесни за нивната заслуга.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Со нетрпение очекувате да се подобрите.

Стрелец (22.11 – 21.12)

ЉУБОВ: Оние што сонуваат ќе мора да се спуштат на земја. Љубената личност ќе им помогне во тоа, а потоа ќе сфатат дека тоа е здраво.
КАРИЕРА: Некој можеби ќе почне да се жали за вашата работа, бидејќи трошите време за неважни работи. Ќе расправате за вашите трошоци.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете будни.

Јарец (22.12 – 20.01)

ЉУБОВ: Без оглед на сета конфузија во комуникацијата, ќе најдете начини да ги изразите своите чувства и тоа ќе помине добро.
КАРИЕРА: Веројатно ќе дојдете до многу интересно решение кое ќе ги направи вашите бизнис планови да одат на начинот на кој треба да одат.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Издржете.

Водолија (21.01 – 19.02)

ЉУБОВ: Ќе го прифатите малото задевање од саканата личност и ќе покажете колку ви е гајле. Тоа ќе биде добар вовед во продолжението на прекрасната љубовна приказна.
КАРИЕРА: Веројатно е да постои несогласување со соработниците, бидејќи некои од нив ќе ја покажат својата нестабилност.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете разумни колку што можете повеќе.

Риби (20.02 – 20.03)

ЉУБОВ: Ќе бидете во искушение да ја идеализирате саканата личност или, пак, денес таа ќе се покаже во вистинско светло. Добро е.
КАРИЕРА: Денес, ќе стане очигледно дека другите се спремни да ве поддржат, така што ќе почувствувате олеснување.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не ги анализирајте вашите заслуги.

10 Shares