Дневен хороскоп за ден 17.11.2018

Овен (21.03 – 20.04)

ЉУБОВ: На многу од оние кои не се во врска ќе им изгледа како љубовта станува сè поблиска и поблиска. Тие се на некој начин во право.
КАРИЕРА: Сакате релаксација затоа што имате премногу работа. Тоа е причината зошто ќе си го дозволите тоа. Некои попладне ќе одат на прошетка во природата.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Може да се сончате.

Бик (21.04 – 21.05)

ЉУБОВ: Има еден интересен љубовен ден пред вас, во кој имате шанса многу нешта да направите. Отворете се и одете меѓу луѓето. Само немојте ништо на сила.
КАРИЕРА: Денес ќе ви биде полесно на работа, а веројатно затоа што сте доста зрели и професионални.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Прошетајте пред спиење.

Близнаци (22.05 – 21.06)

ЉУБОВ: Љубовта ќе биде тивка, а вие ќе бидете мистериозни. Некои можеби ќе бидат искушани да се обидат да формираат тајна љубовна врска.
КАРИЕРА: Претприемачките работни места ќе ви одат од рака, но само кај оние кај кои е доминантно размислувањето.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Префрлете се од зборови на дела.

Рак (22.06 – 22.07)

ЉУБОВ: Ќе ви биде добро, ако се држите за секој збор и ако не ги сфаќате сериозно поплаките на вашиот партнер.
КАРИЕРА: Крајот на работното време ќе го дочекате со олеснување. Вие сте свесни дека мора да поработите на вашата концентрација.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Излезете надвор, меѓу луѓето.

Лав (23.07 – 22.08)

ЉУБОВ: Иако не стоите добро во љубовта, денес ќе се чувствувате добро и верувате дека дојдат подобри денови.
КАРИЕРА: Ќе има многу од оние кои нема да се согласат со политиките на своите шефови, но, исто така, ќе ја препознаат можноста за напредок.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Идентификувајте ја целта на нештата.

Девица (23.08 – 22.09)

ЉУБОВ: Ќе се чувствувате подобро дома. Оние кои се во врска ќе се повлечат со својот близок во четири ѕида.
КАРИЕРА: Со голема радост ќе го дочекате крајот на својата работа и ќе се подготвувате за следата нова фаза на работа.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Одморете се.

Вага (23.09 – 22.10)

ЉУБОВ: Не тагувајте и не прашувајте премногу. Ако веќе сте во стабилна врска, прифатете го партнерот таков каков што е.
КАРИЕРА: Вашите претпоставени ќе можат конечно да ви кажат нешто што ќе влијае на вашата кариера. Одлуката е тука.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Испаднете во некоја дискотека.

Скорпија (23.10 – 21.11)

ЉУБОВ: Не очекувајте значаен момент во личните односи денес. Ќе имате додворувачи и ќе добивате комплименти, но тие не се оние што вие ги сакате.
КАРИЕРА: Следете ги инструкциите на другите и бидете љубезни. Ова ќе ви помогне да постигнете најдобра соработка, а потоа и ефикасност.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Опуштете се.

Стрелец (22.11 – 21.12)

ЉУБОВ: Со незаинтересираност и отвореност кон секоја опција ќе ги надминете помалите несогласувања во личните односи.
КАРИЕРА: Ви се отвара вам голема врата. Тука се можностите за развој на кариерата и унапредување во професијата.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Мал пад на имунитетот.

Јарец (22.12 – 20.01)

ЉУБОВ: Домашните работи ќе ви одземат многу слободно време. Изгледа дека ќе почнете со чистење на станот, куќата или слично.
КАРИЕРА: Додека полека се впуштате во вашата работа, обидете се да се концентрирате што е можно повеќе. Вам ви се мешаат вашите негативни мисли. Игнорирајте ги.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Обновете го хобито.

Водолија (21.01 – 19.02)

ЉУБОВ: Вашата позитивна и исполнета љубовна фаза продолжува кога многумина ќе почувствуваат среќа и задоволство.
КАРИЕРА: Ќе ви биде потешко да се решите од традиционалните задачи, додека некои нови задачи одат рака под рака без проблеми.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Изберете што е исправно, а што не е.

Риби (20.02 – 20.03)

ЉУБОВ: Со вашиот љубезен став ќе успеете да рефлектирате цврст статус кво во вашата врска. Знаете дека не можете да направите нешто подобро, барем за сега.
КАРИЕРА: Бидете внимателни денес. Вие не треба целосно да се посветите на другите, но не треба ни да ги игнорирате.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Едноставно издржете.

7 Shares