Дневен хороскоп за ден 15.11.2018

Овен (21.03 – 20.04)

ЉУБОВ: Што и да преземете, другата страна ќе има своја верзија. Тактот и трпеливоста се неопходни овој пат. Не заборавајте на тоа во секое време.
КАРИЕРА: Ќе биде сè во рацете на другите, и ќе мора да се прилагодувате. Не влегувајте во дискусија.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Прошетајте на воздух пред спиење.

Бик (21.04 – 21.05)

ЉУБОВ: Вашата врска напредува добро, но не трошете излишни зборови, бидејќи вербалните недоразбирања не се исклучени.
КАРИЕРА: Оние кои работат од дома или од мали приватни компании, денес би можеле да бидат фатени во вистински хаос.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не постои голема загриженост.

Близнаци (22.05 – 21.06)

ЉУБОВ: Семеен проблем повторно ќе се појави на површината, и ќе мора да се вклучите во него. Саканиот и вие сте добро.
КАРИЕРА: Се подготвуваат нови одлуки во врска со работните услови. Сè уште не е дефинирано, но и не е далеку од тоа.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Опуштете се со содржините што ги сакате.

Рак (22.06 – 22.07)

ЉУБОВ: На нивото на комуникација, се појавила можеби некоја збрка. Затоа, молчете и едноставно покажете љубов.
КАРИЕРА: Ќе ви требаат многу тактики и чувства за реалноста, така што вашите добри намери можат да управуваат со начинот онака како треба.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Чувајте го грлото.

Лав (23.07 – 22.08)

ЉУБОВ: Луѓето од вашата непосредна околина ќе ве тераат на зголемено движење и успеваат да ви создадат можности за средби со нови луѓе.
КАРИЕРА: Имагинација, креативност, уметничка визија и инспирација – сето ова ќе го исполни вашиот денешен ден на работа.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Размислувате за нов стил на живеење.

Девица (23.08 – 22.09)

ЉУБОВ: Денес конечно ќе кажете што ви лежи во вашата душа. Ќе го сторите тоа на правилен начин, а резултатот нема да исчезне.
КАРИЕРА: Вие ќе бидете многу ефикасни во деловната кореспонденција. Ќе бидете и во можност да се изразите и да дадете вистински совет.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Вежбајте дипломатија.

Вага (23.09 – 22.10)

ЉУБОВ: Подготвувате нов план за еротско заведување за лицето за кое се грижите. Вие сте до постигнување, но има уште една работа што треба да се направи.
КАРИЕРА: Соберете сили и направете го она што се бара од вас понатаму. Бесмислено е да поставувате прашања кои немаат одговор.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе имате пад на имунитетот.

Скорпија (23.10 – 21.11)

ЉУБОВ: Ќе почувствувате дека сте чекале некое време да започнете нешто на љубовен план, но ниеден чекор не може да се прескокне.
КАРИЕРА: Имате работа сè повеќе и повеќе , така што ќе ја направите и сè поинтензивно. Можно е денес да останете на прекувремено работно време.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Најдете златна средина.

Стрелец (22.11 – 21.12)

ЉУБОВ: Секој околу себе ќе сака добра забава, и ќе бидете втурнати во вашиот свет на интимност, сами или во пар.
КАРИЕРА: Сè повеќе креативности се појавуваат на работа. Има толку многу добри идеи кои не знаете што да направите со нив. Уредувајте ги.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете попаметни.

Јарец (22.12 – 20.01)

ЉУБОВ: Вашите зборови ќе бидат добро прифатени и ќе бидете посреќни од порано. Тоа ќе донесе мало подобрување во односите.
КАРИЕРА: Постои навидум зголемено движење или пократко службено патување. Ќе ги проширите контактите и ќе воспоставите нови врски.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Искористете ја целта.

Водолија (21.01 – 19.02)

ЉУБОВ: Она што во моментов ве мачи, ќе биде паметен говор во вас, но не го искажувајте денес. Чекајте до утре.
КАРИЕРА: Пред да одлучите, ќе го проанализирате финансискиот аспект на целата работа. Ќе видите некои нови детали.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Разберете ги приоритетите.

Риби (20.02 – 20.03)

ЉУБОВ: Вие дури и не очекувате бајка, но нивото на културна инспирација е нешто без што не можете да го направите.
КАРИЕРА: Ќе треба да земете некои дополнителни детали, пред финалниот заклучок што ќе следи наскоро.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Наскоро сè ќе ви биде јасно.

5 Shares