Дневен хороскоп за ден 02.12.2018

Овен (21.03 – 20.04)

ЉУБОВ: Она што го чувствувате како кочница е, всушност, вашата неподготвеност да се грижите повеќе за другата страна.
КАРИЕРА: Вие ќе бидете фокусирани на себе, размислувајќи подлабоко за вашите деловни цели и каде сето тоа ве води.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Можна е мала главоболката.

Бик (21.04 – 21.05)

ЉУБОВ: Ќе се чувствувате најдобро во вашиот свет што го создавате со помош на имагинацијата. Сè друго ќе биде главно фрустрирачки.
КАРИЕРА: Ќе ги усогласите вашите планови и ставови кон околината, така што ќе можете полесно и посложно да работите во продолжение.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Започнете со утрински вежби.

Близнаци (22.05 – 21.06)

ЉУБОВ: Откако ќе “завршите” со некој дел од домашните задачи, ќе се свртите кон партнерот или колегата што ви се допаѓа.
КАРИЕРА: Нови фази ги следат вработените во спортските, педагошките и забавните работни активности, додека другите се креативни.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Нервозите победете ги со хумор.

Рак (22.06 – 22.07)

ЉУБОВ: Со вашата потреба да се затворите дома денес, може да и наштетите на саканата личност. Преземете некои мерки.
КАРИЕРА: Не можете ништо да прескокнете, но во искушенијата со луѓето што сте се нашле, ќе излезете како победник.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не заборавајте на трпеливоста.

Лав (23.07 – 22.08)

ЉУБОВ: Без оглед на немирите што доаѓаат од минатото, ќе бидете среќни и во стабилна врска на заедничко задоволство.
КАРИЕРА: Духовите од минатото денес ќе ги оставите зад себе и без никакви оптоварувања ќе започнете кон нови работни победи.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Посветете се на нешто убаво.

Девица (23.08 – 22.09)

ЉУБОВ: Премногу приказни не водат никаде, а чесни прегратки и погледи се доволни за да се чувствувате добро и исполнето.
КАРИЕРА: Една фаза од вашата кариера завршува денес и започнува нова. Можно е да ве изложат на нов план за развој.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Соработувајте со другите.

Вага (23.09 – 22.10)

ЉУБОВ: Ќе се обидете да дојдете до лицето што го сакате, преку помош на кулинарски задоволства. Можна е и вечера со морско мени.
КАРИЕРА: Ако сте во договор за нова работа или проект, почекајте ги барем попладневните часови со донесување на одлуките за да бидете појасни.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Започнете со нови здрави навики.

Скорпија (23.10 – 21.11)

ЉУБОВ: Не се наклонувајте премногу за да не паднете од оградата. Чувајте го она што го имате и уживајте во тоа со сето свое срце.
КАРИЕРА: Вие ќе бидете во центарот на вниманието и од вас нешто ќе се очекува. Многумина ќе се најдат во ситуации низ кои ќе бидат наметнати во работата.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Јадете морска храна.

Стрелец (22.11 – 21.12)

ЉУБОВ: Ќе завршите со една стара приказна поврзана со семејството од кое потекнувате. Вашата врска се развива добро, среќни сте.
КАРИЕРА: Креативните задачи ќе се развиваат одлично. Мал инвентар ќе дојде спонтано, а вие ќе го надминете добро.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Добро е да се движите колку што можете повеќе.

Јарец (22.12 – 20.01)

ЉУБОВ: Чувајте го пријателскиот однос кон другата страна во секое време и одолеете на искушението да ја наметнете вашата волја.
КАРИЕРА: Можно е да се иницира соработка со прекуокеанска земја или со некое место поврзано со вода.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Помалку јадете, повеќе движете се.

Водолија (21.01 – 19.02)

ЉУБОВ: И покрај вашата голема потреба за забава, некои работи ќе го намалат вашето задоволство. Имајте повеќе почит кон другите.
КАРИЕРА: Вие ќе бидете балансирани меѓу ставовите на другите и вашите планови и желби. Ќе успеете да пронајдете некоја средина.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Пад на имунитетот и енергијата. Одмарајте.

Риби (20.02 – 20.03)

ЉУБОВ: Денес можете да ја почувствувате грубоста на партнерот и нема повеќе да летате во облаците. Обидете се да бидете позрели и поконкретни.
КАРИЕРА: Ќе ја анализирате вашата листа на приоритети и ќе поставите нешто ново на прво место, односно ќе ја промените.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Време ви е да се одморите.

8 Shares