Дневен Хороскоп 20-10-2020

ОВЕН (21.03.-20.04.)

ЉУБОВ: Денот е добар за кафе. Многумина ќе уживаат во најразлични теми без притисок да мора да одат нешто подлабоко.
КАРИЕРА: Во работењето со луѓе, ќе бидете успешни без оглед колку некои соработници продолжуваат да ве нервираат.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Проширете ги контактите.

БИК (21.04.-20.05.)

ЉУБОВ: Повеќето од вас денес ќе почувствуваат потреба за домашен живот во друштво на некој близок. Вие останувате дома.
КАРИЕРА: Ќе најдете заеднички јазик со оние со кои работите. Оние што не работат, ќе уживаат без поголеми проблеми.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не брзајте со ништо.

БЛИЗНАЦИ (21.05.-20.06.)

ЉУБОВ: Без оглед што вашата врска е формално во ред, дури и денес нема да се чувствувате најдобро во неа. Тој е минлив.
КАРИЕРА: Ќе ви биде тешко да работите со други затоа што ќе се чувствувате лишени. Оние што работат сами ќе дадат најдобро.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Побарајте содржина што ја сакате.

РАК (21.06.-20.07.)

ЉУБОВ: Ќе внесете повеќе имагинација и чувствителност во вашиот стил на заведување. На многумина ќе им се допадне. Не зборувајте непотребно.
КАРИЕРА: Популарни сте на работното место, но тоа не значи дека тие ќе гледаат низ прсти сè. Треба да се работи.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Вашите идеи се добри.

ЛАВ (21.07.-21.08.)

ЉУБОВ: Вие сепак ќе се согласите со вашиот партнер, но очигледно дека има многу добра волја од обете страни, така што сè некако ќе тече.
КАРИЕРА: Во деловните контакти, не ги презентирате вашите нови идеи затоа што ќе се покаже дека сте пред вашето време. Архивирајте ги засега.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Може да се опуштите малку.

ДЕВИЦА (22.08.-22.09.)

ЉУБОВ: Денес може да се покажете како многу пријатен домаќин на вашите драги гости, без разлика дали сте во двојка или сами.
КАРИЕРА: Она што ве мачеше сега ќе се претвори во ваша корист. Затоа, денес ќе работите полесно, побрзо и поквалитетно.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Без грижи, напор.

ВАГА (23.09.-22.10.)

ЉУБОВ: На моменти ќе почувствувате потреба да пресечете и да избегнете некои напори или проблеми во врската, но тоа нема да биде потребно. Се е во ред.
КАРИЕРА: Некои од вас денес можеби се малку испружени или барем нека си одат дома пред работа.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Останете смирени.

ШКОРПИЈА (23.10.-22.11.)

ЉУБОВ: Ќе имате потреба да ги покажете своите емоции и да ја искусите другата страна на нов начин. Ќе има немири, но врската е во ред.
КАРИЕРА: Повремено ќе го превртите во главата изминатиот деловен период и предизвиците што успеавте да ги надминете. Ќе бидете задоволни.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не ги сфаќајте работите премногу сериозно. Ќе помине.

СТРЕЛЕЦ (23.11.-21.12.)

ЉУБОВ: Вашите намери ќе бидат добри, но околностите ќе бидат премногу збунувачки за да можете да постигнете целосно исполнување.
КАРИЕРА: Бројаниците на малите бизниси ќе бидат поврзани со обидот да се заштедат и да се користат средства поефикасно.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе бидете убедливи.

ЈАРЕЦ (22.12.-20.01.)

ЉУБОВ: Ќе продолжите да го поминувате слободното време со друштво на пријатели и таму ќе се чувствувате подобро сега отколку да сте во пар.
КАРИЕРА: Нема да ја мразите никаква работа направена со луѓе. Ако, пак, работите сами, ќе барате компанија.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Барате нешто ново.

ВОДОЛИЈА (21.01.-19.02.)

ЉУБОВ: Може да има мал хаос во вербалната комуникација помеѓу вас и вашата сакана. Биди стрплив.
КАРИЕРА: Ќе започне интересна деловна кореспонденција во која треба да се обидеме да бидеме што е можно јасни и едноставни.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Контролирајте се.

РИБИ (20.02.-20.03.)

ЉУБОВ: Денот е добар за запознавање и дружење преку спорт, забава, рекреација. Ако сте сами, излезете на такви места.
КАРИЕРА: Ќе се обидете да ја збогатите работата што ја работите со варијации на тема на која работите долго време. Потребно ви е освежување.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Човекот е лек за човекот.

5 Shares