Дневен хороскоп – 18.10.2020: Не влегувајте во очите на Овен, Ракови – очекувајте добри вести од далеку …

ОВЕН

Имате желба да се карате со сите што ќе ги сретнете денес. Не се спротивставувајте, понекогаш е здраво да се карате, спијте подобро. Иако, обидете се да не претерувате, за утре да се извините и да се помирите со сите.

БИК

Вашите емоции се најважната пресуда денес – треба да поминете време со луѓе кои можат да ве насочат во вистинската насока. Добрата вест е дека се чувствувате одлично!

БЛИЗНАЦИ

Bие ќе бидете одлично расположени. Ќе добиете многу покани за забава, а ручекот во избраното друштво ќе биде особено празничен и пријатен. Вагата ви е на ум.

РАК

Ве вознемируваат честите промени на времето. Не дозволувајте неоснована љубомора да се ве скара со вашиот партнер. Можна добра вест од далеку.

ЛАВ

Сè што сакате е да го зачувате мирот, а денес е изненадувачки тешко! Ќе сфатите дека е поумно да се троши енергија на изнаоѓање нови начини за справување со конфликт отколку целосно да се избегнат конфликтите.

ДЕВИЦА

Нешто мало прераснува во нешто големо – но не дозволувајте тоа да ве збуни. Вие сте полни со енергија и сте доволно силни за да се забавувате со метеж, затоа засукајте ги ракавите и фатете се за работа.

ВАГА

Малку повеќе работи се натрупуваат околу вас и секоја од нив го бара вашето внимание. Може да стане фрустрирачки, но навистина мора да бидете во чекор со сè доколку сакате да спиете мирно вечерва.

ШКОРПИЈА

Моќта е незгодна за ракување – но имате златна шанса да ја искористите денес. Дури и ако чувствувате дека не сте издржани од предизвикот, поттурнете се малку.

СТРЕЛЕЦ

Немате одлична врска со саканата личност и покрај тоа што сте го дале својот максимум. Запомнете, максимумот на обезбедување емоции туку е индивидуален. Од вас се очекува повеќе.

ЈАРЕЦ

Не треба да очекувате дека постојната врска ќе се премине на следното ниво или да стане посериозна. Слична ситуација се одвива и во деловниот план. Тоа е време на стагнација.

ВОДОЛИЈА

Не претерувајте – прекумерните реакции се вистинска можност и ќе откриете дека е подобро да трошите енергија на движење напред отколку на запирање во минатото. Уживајте во она што го имате.

РИБА

Можете ли да бидете во чекор со денешното брзо темпо? Тешко е да бидете сигурни, но сепак можете лесно да поставите приоритети и да бидете сигурни дека најважните работни места се под ваша контрола. Утре сè ќе се смири.

2 Shares