Најпознатата блогерка за убавина во светот го збесна интернетот со совети како да ја избелите вагината

Huda Kattan, најпопуларната блогерка на светот која успеа благодарение на совети за шминка и направи козметичко царство се најде на удар и критики поради советите кој ги објави на Facebook. Huda заедно со докторката Doris Day ги советуваше девојките како да ги избелат интимните делови кога ќе потемнат.

Huda на девојките им кажува совети за природно избелување на интимните делови со користење на лимунов сок, јогурт, белки од јајца и кокосово уље.
Секако не пропушти да вклучи и доктор кој ќе препише и одобри крема за избелување на интимни делови, исто така и хемиски пилинг кој помага за разубавување.

Еве ги некој од жестоките реакции на нејзините совети:

“Не сакам да гледам повеќе од ова срање на мојот Facebook зид, а потемните интимни делови се вообичаени во.” Еб** С*, ” гласи еден од коментарите.

“Што е ова? Има избор за Мис Вагина, па е поубава онаа што е посветла?” Вели друга девојка.

“Ова е страшно. Сок од лимон во вагината?” Предизвика коментари.

Huda Kattan е една од најпопуларните жени на Instagram. Повеќе од 25 милиони девојки и жени го следат секој чекор и ги слушаат нејзините совети за убавина.

0 Shares