Дневен хороскоп за ден 30.10.2018

Овен (21.03 – 20.04)

Љубов: Ќе имате пријатно дружење во сосема обични ситуации. Ќе најдете начин до срцето без премногу сензација. Оние кои веќе се во долготрајни врскии ќе уживаат во нивниот секојдневен живот. Ќе ви годи овој мир.

Бик (21.04 – 21.05)

Љубов: Негрижата ќе биде малку измешана со многу сериозни прашања поврзани со односот со некој близок. Понекогаш ќе бидете збунети, но ќе се снајдете. Околностите секогаш ќе ве посочуваат да посветувате повеќе внимание на другата страна.

Близнаци (22.05 – 21.06)

Љубов: Оние кои се во стабилни односи ќе играат на кратки еротики и заведувања. Понекогаш премногу ќе бидат препуштени на тоа. Тоа ќе ја зголеми блискоста со партнерот, но душата ќе остане делумно празна. Оние кои сè уште се сами може да го побараат и невозможното.

Рак (22.06 – 22.07)

Љубов: Деновите пред вас ќе ви донесат многу можности за развој на квалитетна љубов и општествени односи. Веројатно ќе бидете поканети на многу интересни места, па ако сте сами, не пропуштајте го тоа. Оние кои се во врска ќе го подобрат својот однос со нивниот партнер..

Лав (23.07 – 22.08)

Љубов: Многумина ќе се повлечат во кругот на семејството, бидејќи таму ќе се чувствуваат најдобро. Оние кои ќе излезат ќе бидат фатени во ситуации кои нема да им бидат многу инспиративни за љубовта. Тие што се во врска ќе им оди добро, но без премногу љубовни атракции.

Девица (23.08 – 22.09)

Љубов: Некои конечно ќе бидат ослободени од потребата постојано да се жалат. Тоа ќе биде победничка комбинација за нивниот приватен живот. Тоа ќе ја подобри комуникацијата со некој близок, а со тоа и нивниот меѓусебен однос. Ќе се најде задоволство на двете страни..

Вага (23.09 – 22.10)

Љубов: Ќе продолжите да развивате добри односи со луѓето од спротивниот пол. Ќе се чувствувате малку посигурно отколку во изминатиот период. Вашата самодоверба ќе ви донесе поголема забава кога се работи за љубов. Тие што се во врска уште повеќе ќе ја зајакнат.

Скорпија (23.10 – 21.11)

Љубов: Ќе имате потенцијал да ја истакнете сериозноста на вашата врска и покрај релаксираната атмосфера што ќе ве фати. Од друга страна може да биде огромна за вашиот сегашен вкус. Обидете се подобро да го/ја разберете, а и себе допуштете си малку повеќе хумор.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Љубов: И наредните денови ќе барате трпеливост и ќе се воздржите од реакција по секоја цена. Ако не инсистирате на ништо и прифатите сè како добра можност за развој на карактерот, дури и ќе профитирате. Следната недела ќе ви биде подобро. Издржете.

Јарец (22.12 – 20.01)

Љубов: Оваа недела ќе ја одбележите со комбинација од љубов и пријателство. Многумина ќе најдат добар пријател во саканата личност, а таму ќе бидат оние кои ќе препознаат нова љубов во добар пријател (пријателка). Како и да е, тоа ќе биде добро за вас.

Водолија (21.01 – 19.02)

Љубов: Веројатно ќе бидете во искушение овој ден, бидејќи вашето его ќе се обиде малку повеќе да управува со вашиот приватен живот. Лекот е во тоа што повеќе да ја почитувате другата страна и да ја игнорирате вашата загриженост кога ќе се појави. Така ќе го поминете најдоброто.

Риби (20.02 – 20.03)

Љубов: Иако ќе бидете малку обесхрабрени, сепак ќе имате доволно сила за надминување на нешто што ќе се појави во вашиот приватен живот. Многу луѓе ќе се пошегуваат и на своја сметка. На крајот, тоа ќе испадне добро за секого.

4 Shares