Дневен хороскоп за ден 07.11.2018

Овен (21.03 – 20.04)

ЉУБОВ: Вашата потреба за разговор денес ќе се исполни, но вашето срце повторно ќе остане празно. Но и разговорот е нешто.
КАРИЕРА: Додека да заврши работното време, ќе се префрлите со мислите за вечерта, за што планирате пријатен собир.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе ви годи свеж воздух.

Бик (21.04 – 21.05)

ЉУБОВ: Ќе немате проблеми и ќе ги игнорирате грижите. Ова ќе ви биде најдобар потег, бидејќи ќе бидете отворени за подобри можности за љубов.
КАРИЕРА: Немате проблем ниту поради тоа што работите очигледно се развиваат позитивно од вас. Сепак, осигурајте го она што сте го постигнале.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Вежбајте јога.

Близнаци (22.05 – 21.06)

ЉУБОВ: Ако сте сами, испаднете денес затоа што ќе имате одлична можност за нов вид познаник што може да прерасне во љубов.
КАРИЕРА: Една ситуација или дел од работата денес ќе биде дефинирана, созреана или завршена. Нови стимулации ќе произлезат од тоа.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Игнорирајте ги нервите.

Рак (22.06 – 22.07)

ЉУБОВ: Ќе најдете начини да постигнете каков-таков баланс во вашиот приватен живот. Ќе успеете во ова на малку чуден начин.
КАРИЕРА: Можеби изгледа дека не сте заштитени, но тоа не е така. Само што истите правила важат за вас како и за другите.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Опуштете се со добар сон.

Лав (23.07 – 22.08)

ЉУБОВ: Во љубовните прашања, ќе можете да се поврзете удобно и корисно, така што вие и вашиот партнер ќе бидете среќни.
КАРИЕРА: Работите во кои имате директно влијание врз нештата, успешно се развиваат на пократок рок, а денес решавате и некоја соработка.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Прилагодете се.

Девица (23.08 – 22.09)

ЉУБОВ: Довербата што ја очекувате од другата страна ќе биде цврста ако сте добар слушател. Тоа не е толку тешко.
КАРИЕРА: Помалку несогласувања ќе бидат поврзани со темата на паузата на работа, но обично сите работи се подобруваат за вас.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Останете какви што сте.

Вага (23.09 – 22.10)

ЉУБОВ: Вие сте отворени за нови можности и се повеќе и повеќе се надевате дека се препуштате во спонтани моменти кои ви даваат задоволство.
КАРИЕРА: Некои би можеле да се постават како див коњ за да бидат скротени. Разберете дека работата мора да се заврши според некои правила.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Мали нервози.

Скорпија (23.10 – 21.11)

ЉУБОВ: Како да не гледате јасно или ќе бидете наклонети кон самопофалба. Проценките денес нема да бидат сосема реални.
КАРИЕРА: Вашите колеги денес ќе бидат многу вешти во уметничките или креативните теми. Тоа добро ќе испадне, а вие ќе ги следите.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не ви е забрането да се опуштите.

Стрелец (22.11 – 21.12)

ЉУБОВ: Ситуацијата е шарена. Можете да излезете, дури и да си поминете добро, но личните односи ќе останат површни.
КАРИЕРА: Вие не сакате да забушавате, но треба да се постават некои насоки. Денес ќе зборувате за нив на лежерен начин.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Организирајте го денот.

Јарец (22.12 – 20.01)

ЉУБОВ: Можете да очекувате добар ден кога станува збор за љубовта. Многу нови можности се отворени, а некои се поврзани со патување.
КАРИЕРА: Освен што ќе работите одлично на оперативно ниво, денес ќе бидете на работа и со завидна креативност.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Помалку јадете, повеќе движете се.

Водолија (21.01 – 19.02)

ЉУБОВ: Вашата актуелна потреба за акција ќе ве наведе на несмасни процедури и неповолни изјави кога е во прашање љубовта.
КАРИЕРА: Кога станува збор за целите на една работа денес, може да се покаже дека тие не се ниту јасни ниту стабилни. Разбистрете ги.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не јадете тешка храна.

Риби (20.02 – 20.03)

ЉУБОВ: Некои привремено ќе го изгубат компасот и ќе се ослободат од нивните љубовни авантури. Тоа ќе го надминете.
КАРИЕРА: Заклучоците на кои ќе дојдете ќе останат познати само за вас и за никој друг. Ова не е типично за вас, но овој пат тоа е најдобро.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Одете повеќе на прошетки.

6 Shares