Дневен хороскоп за ден 06.11.2018

Овен (21.03 – 20.04)

ЉУБОВ: Оние кои се во стабилни односи денес ќе работат на нивниот еротски живот и затоа се трудат повторно да се поврзат со својот партнер.
КАРИЕРА: Малите сегашни работни места се развиваат добро, а денес ги гледате оние кои би сакале да инвестираат во она што го правите.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Обидете се да се наспиете.

Бик (21.04 – 21.05)

ЉУБОВ: Ќе ја вратите романтиката во вашата врска. Партнерот/ката е воодушевен/а. Некои го прават тоа преку убава вечера. Вимите се додворуваат.
КАРИЕРА: Ќе ја прифатите секоја работа и ќе бидете благодарни за тоа. Ќе станете свесни дека сте среќен човек на тоа што ви го нудат.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе имате мали грижи.

Близнаци (22.05 – 21.06)

ЉУБОВ: Ќе се чувствувате како да сте во “аут“, излезени од играта. Не тагувајте поради тоа, бидејќи ќе помине како што дошло.
КАРИЕРА: Не дозволувајте другите да ви манипулираат. Дури и кога станува збор за да ви кажат слатки зборови, не заборавајте ги професионалните критериуми.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Побарајте хумористична содржина.

Рак (22.06 – 22.07)

ЉУБОВ: Денес, можете да и раскажете цел роман на вашата омилена личност. Бидете сигурни кога да застанете на време.
КАРИЕРА: Некои ќе одат на мало бизнис патување, каде што ќе наидат на добра можност да го прошират бизнисот со кој се занимаваат.
ЗДРАВЈЕ И ПОТРОШУВАЧКА: Претерување во конзумирањето.

Лав (23.07 – 22.08)

ЉУБОВ: Веројатно ќе се почувствувате повеќе емоционално од вообичаеното, така што ќе ја покажете вашата ранлива страна. Сепак, не бидете патетични.
КАРИЕРА: Вашите претпоставени денес може да ја покажат својата склоност кон вас, и тој став ќе ве изненади малку.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Денот е создаден за убави нешта.

Девица (23.08 – 22.09)

ЉУБОВ: Без разлика на тоа што имате мала дистанца во вашата врска, денешниот ден ќе ви донесе нови подобрувања и романса.
КАРИЕРА: Не прашувајте никого за ништо, но лесно откријте ја зависта. Ги знаете, но не обрнувајте внимание на нив. Имате попаметна работа.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Имате сила за двајца.

Вага (23.09 – 22.10)

ЉУБОВ: Ќе размислите дали да затворите една љубовна врска и да свртите нов лист. За сега, само ќе размислувате.
КАРИЕРА: Денес условите за деловна соработка конечно ќе созреат, а и вие ќе научите нешто од себе.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Слушајте ги другите.

Скорпија (23.10 – 21.11)

ЉУБОВ: Вашата интуиција денес ќе ве води правилно и ќе ви каже дали да продолжите или да застанете. Стремете се кон тоа.
КАРИЕРА: Ќе направите што треба да направите, затоа што се очекува да играте според правилата на играта. Тоа не значи дека ќе загубите нешто.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Немојте секогаш да се провлекувате.

Стрелец (22.11 – 21.12)

ЉУБОВ: Ќе сонувате за нешто што немате, но тоа ќе ве извлече од љубовната летаргија во која што се наоѓате сега.
КАРИЕРА: Денес веројатно ќе ве пофалат и тоа ќе ве натера да ја вратите насмевката на вашето лице. Ќе работите уште подобро.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Вашата самодоверба расте.

Јарец (22.12 – 20.01)

ЉУБОВ: Чувството дека сè ќе биде добро, ќе ви даде поголема отвореност во личните односи, а потоа ќе има некое подобрување.
КАРИЕРА: Веројатно ќе ја проширите соработката со младите соработници на работа. Тоа ќе биде конструктивно, а вие ќе бидете охрабрувачки.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе бидете јасни во се што правите.

Водолија (21.01 – 19.02)

ЉУБОВ: Оние што се во врска ќе се согласат околу некои заеднички навики, а оние кои живеат заедно ќе ги постават правилата.
КАРИЕРА: Ако чекате работа, нови услови за работа или слично, денес шансите ќе се зголемат за такво нешто.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ослободете се од нездрави навики.

Риби (20.02 – 20.03)

ЉУБОВ: Оние што се во стабилни односи денес имаат шанси да ја подобрат својата врска преку сексуалноста.
КАРИЕРА: За жал, не можете ништо да прескокнете и да го заобиколите. Идентификувајте јасни деловни правила, така што ќе ви биде полесно.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Отфрлете го тоа што не ви треба.

5 Shares