Дневен хороскоп за ден 04.11.2018

Овен (21.03 – 20.04)

Се чини дека некој го уклучил “фенот на најсилно“, па документите почнаа да летаат околу вас. Сè што досега сте уредувале се претвора во голем неред и не можете да направите ништо околу тоа. Вашите колеги само го бараат своето, а никој не покажува разбирање за вас.

Ќе мора да ја спуштите топката и смирено да му се пријде на проблемот. Ќе направите само уште поголем хаос…

Бик (21.04 – 21.05)

Не се проценувајте денес преку зборовите на другите луѓе. Изгледате како да ќе најдете бесмислено значење во нив, бидејќи ќе ги интерпретирате повеќе негативно од она што значат. Подобро да се концентрирате на вашите мисли и идеи.

Не “скокајте на првата црвена шамија“, можно е да одлучите сами да носите црвени очила.

Близнаци (22.05 – 21.06)

Денес, постои многу силна енергија околу сите, но само вие можете да го извлечете најдоброто од тоа. Другите може да имаат голема главоболка за сè што се случува. Не се ограничувајте денес, освен во оброци и пијалаци.

За се друго, слушајте ја својата интуиција и нема да можете да правите грешки, имајте доверба во самите себе.

Рак (22.06 – 22.07)

Денес можете слободното време да го надокнадите со вашиот стар пријател или поранешна девојка. Веднаш штом ќе излезете од куќата, може да се најдете со интересни луѓе од вашето минато, па добро треба да ги отворите очите.

Проверете ги и весниците, можеби има интересни информации скриени во нив што ќе ви бидат многу корисни за вас наскоро.

Лав (23.07 – 22.08)

Овој е од оние денови кога нема да можете да дојдете до збор од другите луѓе. Веројатно во вашиот дух и нема да сакате да молчите ако имате нешто важно да кажете.

Пазете се од несакани реакции, бидејќи луѓето околу вас може за ситница да “избувнат“, а вие обично во таква ситуација враќате мило за драго.

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе размислувате за многу работи во исто време. Денес, насочете го својот ум на работи кои ќе бараат деталност. Енергијата ќе ви дојде моментално па ќе мора да се прилагодите. Кога ќе почувствувате дека ви е помала, земете одмор.

Тоа ќе биде попродуктивно отколку ако се “влечете“ по цел ден.

Вага (23.09 – 22.10)

Денес ќе имате повеќе внимание од луѓето отколку што сте навикнати. Понекогаш ви се чини кога луѓето ве слушаат како зборовите да им влегуваат во едното уво, а излегуваат од другото. Уживајте во вниманието што ќе го добиете денес.

Секој од вашите зборови ќе ги погоди точно на начинот на кој сте замислиле. Немојте само да ја искористите оваа ситуација, бидејќи можете да повредите некој…

Скорпија (23.10 – 21.11)

Денес можете остро да се спротивставите на некое мислење или информација. Размислете за вашиот став кој можеби е малку себичен, па да не ја видите сликата како што треба. Проширете го своето размислување на луѓето околу вас.

Ќе сфатите дека, колку сте повеќе отворени кон другите, ќе бидете позадоволни со себе.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Промените што почнуваат да се случуваат околу вас ќе ве одведат во вртлогот каде што нема да бидете најдобри. Денес треба да ги прилагодите вашите намери и идеи во нова ситуација. Изразувајте се јасно и чисто и ќе го добиете она што го сакате. Не заборавајте за дипломатија, ќе ви треба многу на помош!

Јарец (22.12 – 20.01)

Време е да ја префрлите комуникацијата на повисоко ниво. Отворете се на повеќе страни. Во текот на изминатите три недели, сте биле преку интересни ментални процеси кои ви помогнале да се дефинирате себе си и во што верувате.

Сега се што треба да направите е да ги започнете. Денес е ден за тоа, па затоа не трошете време.

Водолија (21.01 – 19.02)

Денес, почнувате нов циклус во кој треба да ги ослободите старите верувања и менталното размислување. Отфрлете ги старите и прифатете нови! Ова време за чистење е исклучително важно за вас. На почетокот ќе се среќавате со истиот стар разговор што само ве кочи.

Ослободете се од него! Извлечете ја сета своја енергија и создадете нешто ново!

Риби (20.02 – 20.03)

Се чини дека сте на работ на линијата низ која само што не сте паднале. Ќе одложите сè што сте го нашле во оваа ситуација. Бидете храбри. Ова е само дел од циклусот. Разберете го тоа како предизвик кој ќе ве направи посилна личност и ќе ги истегнете вашите способности до крајна граница.

Го можете вие тоа, бидете сигурни во себе!

2 Shares